Vietnamská oslava nového roku

Lucie Steklá 2020-01-10 09:44:00

Dobroměřice, Louny (lus) V České republice žije početná vietnamská komunita. Vietnamci jsou uznanou národnostní menšinou také na Lounsku. Rok 2020 vietnamská komunita přivítala společně večer 1. ledna v Kulturním domě v Dobroměřicích, kde se sešly desítky rodin žijících a pracujících na Lounsku.

 Společně usedli k novoročnímu vietnamskému pohoštění, následoval kulturní program, o nějž se postarali děti, ženy i muži z komunity, zpívalo se i tančilo. Pozvání k oslavě vítání nového roku přijali také místostarostové Města Louny Vladimír A. Hons a Milan Rychtařík. Druhý zmiňovaný vietnamské komunitě popřál do nového roku v jejich rodném jazyce. A aby zazněla na „mezinárodní oslavě“ česká písnička, místostarostové zazpívali hned dvě, úryvek Ta naše písnička česká a Ach synku, syn-ku. Během večera proběhlo i jednání mezi zástupci Svazu Vietnamců v ČR a vedením Loun o vzájemné spolupráci v našem regionu a o prohlubování partnerských vztahů mezi oběma národy. Nový rok 2020 začne ve Vietnamu 25. ledna a jeho obrovská silvestrovská oslava proběhne 24. ledna. Letos to bude rok Krysy. Ta se od roku 2008 opět dostává do středu pozornosti. Své působení podle čínského horoskopu Krysa začne 25. ledna 2020, svou vládu pak zakončí 11. února roku 2021. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video