Obyvatelé třídí odpad. Důkazem jsou přeplněné kontejnery

Hedvika Mašková 2020-02-02 14:00:00

Do redakce dorazil dotaz týkající se přeplněných podzemních kontejnerů na třídění odpad. ,,Velice jsem uvítala nové podzemní kontejnery ve městě. Alespoň již historické centrum nehyzdí velké plastové kontejnery. Ve většině případů, když jdu s odpadem, jsou však podzemní kontejnery na papír plné. Krabice a další odpad se navíc válejí i okolo. Nedalo by se s tím něco dělat?“ napsala nám čtenářka P. V.

Takzvaně chytré odpadkové koše na tříděný odpad se začaly v našem městě instalovat na konci roku 2018. Kontejnery získalo město v rámci dotačního projektu Rozšíření sběrné sítě odpadů v Žatci. Pro město, respektive Technickou správu města Žatce, zajišťuje vývoz kontejnerů podbořanská Skládka Vrbička, a to dle objednaného harmonogramu. Kontejnery na plast a papír jsou svážené jednou týdne. Kontejnery na sklo pak jednou za čtrnáct dní.

,,Myslím si, že frekvence vývozu kontejnerů je dostatečná, ale problém u kontejnerů na tříděný odpad v centru města vidím především u podnikatelských subjektů, kteří zde provozují restaurační zařízení. Do kontejnerů házejí papírové bedny, které nesešlápnou a ucpávají jimi otvor. Další papírový odpad se do kontejneru již nevejde, a tak ho nechávají okolo. Dokonce do chytrých košů házejí i věci, které tam nepatří,“ sdělil nám jednatel společnosti Skládka Vrbička Zuliko Vychytil a doplnil: ,,Podnikatelé by měli řešit odpady vlastní cestou a nezatěžovat jimi město. Podzemní kontejnery v centru jsou určené hlavně pro tamější obyvatele.“

Projekt Rozšíření sběrné sítě odpadů v Žatci vyšel na necelých deset milionu korun. Město na něj získalo dotaci od Státního fondu životního prostředí. Podzemní kontejnery na tříděný odpad mají k dispozici obyvatelé ulice U Jezu, polopodzemní kontejnery byly nainstalovány v Družstvení ulici na sídlišti na jihu města. Několik dalších podzemních kontejnerů se nachází v centru v Dlouhé ulici u synagogy nebo také na Chmelařském náměstí. Od podzemních kontejnerů v centru si město slibovalo více čistoty a estetičnosti. Nevědomost, nebo spíše lenost, místních jednotlivců však tyto cíle značně podrývá.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video