Atlety v sobotu čeká první z řady závodů Lounského běžeckého poháru

před dvěma roky  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

bezci-nahled Soutěžní sezona začala s příchodem jara také atletům. Na Lounsku uspořádá Atletický klub Louny hned několik závodů, jež jsou součástí Lounského běžeckého poháru. První z nich se koná již tuto sobotu 2. dubna na kopci Červeňák.

 

Běžci všech věkových kategorií budou zdolávat stoupání k Ejemově chatě na vrcholu Červeňáku. Start kategorie veteránek a veteránů je v 11 hodin pod kopcem. Na trať dlouhou 1, kilometru současně vyrazí také kategorie Nordic walking. Mladší kategorie budou zdolávat určené tratě se startem přímo pod vrcholem kopce v délce od čtřiceti do sta metrů. Start dětských a mládežnických kategorií je naplánován na půl dvanáctou. První blok vyhlášení je v plánu po doběhu veteránů a dvou nejmladších kategorií v 11.40 hodin, druhé v půl jedné. Pořadateli závodu je Jan Žalud, provozovatel historické rozhledny na Stříbrníku, Michal Guse a AK při ZŠ Prokopa Holého Louny zastoupené Janem Hříchem.
Sobotní závod je první z řady druhého ročníku Lounského běžeckého poháru. Ten se letos skládá z pěti běžeckých klání – 2. ročníku Běhu na Červeňák, 3. ročník Májového běhu v Lounech (1. května), 1. ročníku Běhu na Ranou (3. září), 1. ročníku Běh Bažantnicí (28. září, Cítoliby) a 3. ročníku Ranské hory (28. října). Pohár podle pravidel závodů obdrží závodník, který se zúčastnil minimálně dvou závodů a také závěrečného závodu dne 28. října.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: