Úvod   /   Články   /   Autoři   /   Hedvika Mašková

Články autora

Hedvika Mašková


Již potřetí - Noc literatury

Každoroční tradiční přehlídka nové evropské literatury opět v Žatci. Osobnosti našeho města přiblíží veřejnosti 9. května současnou evropskou literaturu netradičním způsobem, prostřednictvím série veřejných čtení.

Hedvika Mašková 2019-04-10 15:30:00
V Žatci natáčí Ondřej Vetchý

Ulice historického centra a předměstí Žatce dnes obsazují filmaři. Natáčí zde dvoudílný televizní film pojednávající o štábním generálovi Emanuelovi Moravcovi, který bude příští rok vysílat Česká televize.

Hedvika Mašková 2019-04-10 12:56:00
Asistenta z USA na celý rok pro gymnázium i obchodní…

Fulbrightova komise vybrala třicet českých středních škol, na kterých budou v příštím školním roce pomáhat s výukou angličtiny mladí Američané, absolventi prestižních amerických univerzit. Mezi úspěšnými žadateli jsou i Obchodní akademie a Gymnázium Žatec, které se společně…

Hedvika Mašková 2019-04-08 16:00:00
Město prodalo hrázděnku před deseti lety

Do redakce opět dorazil další dotaz od naší čtenářky, kterou zajímá prodej žateckého domu, který se řadí k jedněm z nejstarších stojících objektů svého druhu v České republice.

Hedvika Mašková 2019-04-07 17:00:00
Saunová sezóna se chýlí ke konci

A je to bohužel tady. Pátek 12. dubna je skutečně posledním dnem letošní saunové sezóny, která se skutečně vydařila. Všichni saunaři by proto neměli propásnout příležitost se se saunou rozloučit. Mají na to ještě pár dní.

Hedvika Mašková 2019-04-06 11:00:00
Studenti vyslechli příběh Černobylské vyloučené zóny

Černobylská havárie je dosud nejzávažnější havárií v historii jaderné energetiky. Se studenty Soukromé obchodní akademie v Žatci si přijela na toto poutavé téma popovídat turistická průvodkyně v černobylské vyloučené zóně a v černobylské jaderné elektrárně Kateřina Vršanská…

Hedvika Mašková 2019-04-05 15:30:00
V budově bývalé obecní školy vzniknou byty pro seniory

Už je definitivně rozhodnuto! Zastupitelstvo se shodlo na tom, že v budově bývalé obecní školy v Čeradicích vzniknou byty pro seniory a prostory pro kulturní a sportovní vyžití.

Hedvika Mašková 2019-04-04 16:00:00
SeniorTaxi je již v provozu

Taxi pro seniory jezdí je již od pondělí v provozu. Službu, na jejíž dotování je v městském rozpočtu připravena částka pět set tisíc korun, bude zajišťovat Vladimír Mrázek ze Staňkovic, o kterém rozhodlo výběrové řízení. Cena za jednu jízdu bude 30 korun!

Hedvika Mašková 2019-04-04 11:00:00
Ukliďme Žatecko!

Ukliďme svět, ukliďme Česko, tak zní název dobrovolnické akce, která proběhne již tuto sobotu na celém území České republiky, včetně našeho města a v přilehlých obcích. Cílem bude uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Hedvika Mašková 2019-04-03 16:00:00
V našem městě žije přes osm set legálně nahlášených cizinců

V našem městě žije více než osm stovek legálně nahlášených cizinců. Podle všeho je však mnohem více těch, o kterých nevíme. Městská policie se během setkání s veřejností ,,pochlubila“ se statistikami deliktních jednání spáchaných cizinci, které musela v loňském roce řešit. V celkovém procentu všech přestupků se však jedná cirka o 1,3 procenta.

Hedvika Mašková 2019-04-02 15:30:00

Vydavatelství

Cena za výtisk 12 Kč
Cena za výtisk 12 Kč
Cena za výtisk 12 Kč
Cena za výtisk 12 Kč

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace NOVÝ SVĚT (Husova 2642, Louny) přijme ČÍŠNÍKA/SERVÍRKU na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

TÝM LÍDR

F.X. MEILLER Slaný s.r.o. (Netovická 386, Sláný) hledá kolegu/ni na pozici TÝM LÍDR. Nabízíme 20 tisíc náborový příspěvek a další řadu benefitů. Požadujeme odbornou praxi ve strojírenství, schopnost samostatného řešení problémů, základní znalost práce na PC, zkušenosti s vedením týmu pracovníkům výhodou.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jaroslav Petržíla

Dne 24. srpna by se dožil sta let náš otec, dědeček, pradědeček, pan Jaroslav PETRŽÍLA. Kdo jste ho znali, věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku společně s námi. Děkuje cela rodina.

Jarmila Drábková

Čas velmi rychle plyne, ale vzpomínka na Tebe, maminko, v našich srdcích neuhyne. - Dne 24. srpna tomu bude dvanáct let, kdy nás navždy opustila drahá maminka a babička, paní Jarmila DRÁBKOVÁ ze Zelené. S láskou a úctou vzpomíná rodina.

Marie Šulková

Dne 24. srpna uplyne druhý smutný rok, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička a tchýně, paní Marie ŠULKOVÁ z Chomutova. S láskou a úctou stále vzpomínají vnuk Petr, dcera Vlasta, zeť Jan, vnučka Darinka a celá rodina. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.