Úvod   /   Články   /   Autoři   /   Hedvika Mašková

Články autora

Hedvika Mašková


Děti si užívaly Den her v muzejní zahradě

Den her v muzejní zahradě. Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravilo pro rodiny s dětmi zpestření prázdninových dnů – Den her v muzejní zahradě. Na malé i velké návštěvníky čekala v exteriérech muzea například výroba mýdel, cvrnkání kuliček, navlékání korálků nebo…

Hedvika Mašková 2019-08-29 14:00:00
Prehistorie na Žatecku a v jeho okolí - TŘETIHORY

Dramatickými událostmi před 65 miliony lety byl završen zlatý věk dinosaurů. Dopad meteoritu do dnešního Mexického zálivu a následná vlna katastrof otevřela scénu savcům. Ti během pár milionů let prošli nevídaným rozkvětem a vytvořili spoustu forem a převzali po dinosaurech…

Hedvika Mašková 2019-08-27 14:00:00
Žatec si v kvalitě života polepšil

Zlepšení o deset příček! I přesto má Žatec, podle projektu ,,Obce v datech“ a konzultační společnosti Deloitte, jednu z nejnižších kvalit života.

Hedvika Mašková 2019-08-26 14:00:00
Chmel je ve skvělé kondici! Sklizeň bude lepší než v…

Studený květen, horký červen a suchý červenec. Vše nasvědčovalo tomu, že letošní sklizeň chmele bude obdobně bídná jako v roce předešlém. Díky deštivému srpnu však klepe na dveře průměrná sklizeň chmele. Navíc je letošní chmel ve výborné zdravotní kondici! Skvělé zprávy a…

Hedvika Mašková 2019-08-25 14:00:00
VK Sever Žatec pořádá nábor dívek ve věku 6 - 10 let

Nábor do přípravky probíhá v měsíci září vždy v pondělí a pátek od 15:30 v hale TJ Sever Žatec. Přípravka je zaměřená na všeobecnou pohybovou průpravu s prvky atletiky, gymnastiky a míčových her. Půlroční příspěvek činí 600,- Kč. Více informací na www.vkseverzatec.com nebo na telefonu 777 065 884.

Inzerce
Den otevřených dveří na letišti ,,Macerka"

Letecký klub Žatec pozval všechny zájemce o létání na letiště ,,Macerka“. Ti měli možnost vstoupit do hangáru leteckého klubu, prohlédnout si letadla i jiné létající stroje a dozvědět se mnoho zajímavostí o historii klubu.

Hedvika Mašková 2019-08-23 14:00:00
Babybox v našem okrese?

Náš okres je jediným v Ústeckém kraji, který nedisponuje babyboxem. Diskusi o vybudování babyboyxu v Lounech a Žatci vedli druhý srpnový týden zakladatel babyboxů Ludvík Hess, hejtman Ústeckého kraje a náměstek pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák.

Hedvika Mašková 2019-08-22 14:00:00
Hledají se dárci. Nemocnice hlásí nedostatek krve

Krev je tou nejcennější tekutinou, jakou pro život potřebujeme. Přesto žatecká nemocnice eviduje její nedostatek kvůli nízkému počtu jejích dárců. Konkrétně je nouze o krev skupiny 0 a A, a to jak Rh+ tak i Rh-. Dalším problémem je i fakt, že někteří zaměstnavatelé nechtějí…

Hedvika Mašková 2019-08-19 14:00:00
Prehistorie na Žatecku a v jeho okolí: Druhohory

Druhohory započaly obdobím triasu a to zhruba před 252 mil. lety. Skončily potom dramatickými událostmi před 65 miliony lety dopadem obřího meteoritu, na území dnešního Mexického zálivu. Po velkém permotriasovém vymírání se v přírodě uvolnilo mnoho nik, které zaplnily nové…

Hedvika Mašková 2019-08-18 14:00:00
VK Sever Žatec pořádá nábor dívek ve věku 6 - 10 let

Nábor do přípravky probíhá v měsíci září vždy v pondělí a pátek od 15:30 v hale TJ Sever Žatec. Přípravka je zaměřená na všeobecnou pohybovou průpravu s prvky atletiky, gymnastiky a míčových her. Půlroční příspěvek činí 600,- Kč. Více informací na www.vkseverzatec.com nebo na telefonu 777 065 884.

Inzerce
Pouliční umění každý pátek

Akci ,,Busking v podloubí – hudba ulice“, kterou v centru města pravidelně organizuje Žatecký okrašlovací kolektiv, si již získala své pravidelné návštěvníky a příznivce. Pro velký úspěch se konal ,,busking“ hned tři pátky po sobě. Do živé hudby se přišli zaposlouchat opět…

Hedvika Mašková 2019-08-16 11:00:00
Anna Topolančinová oslavila 100 let

K dalším žateckým obyvatelkám, které letos oslavily sté narozeniny, přibyla minulý týden Anna Topolančinová. Popřát ji přišli také zástupci města, kteří ji přinesli květiny a dárkový koš. Za to se jim poté mile ráda podepsala do žatecké kroniky.

Hedvika Mašková 2019-08-15 14:00:00

Vydavatelství

Cena za výtisk 12 Kč
Cena za výtisk 12 Kč
Cena za výtisk 12 Kč
Cena za výtisk 12 Kč

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

ŘEDITEL/KA

Žatecká teplárenská vyhlašuje výběrové řízení na pozici ŘEDITEL/KA SPOLEČNOSTI. Podrobné podmínky a více informací najdete na webu www.ztas.cz nebo na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ

Obec Blatno hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Mateřskou školu Blatno. Termín podání přihlášek je do 16. 10. 2019. Bližší info najdete na http://www.blatno-lounsko.cz/.

Poslední videa

Na Dni otevřených dveří DDM Podbořany

Mezi 32 kroužky, které DDM nabízí, je také Škola magie a kouzel - její vedoucí předvedl 11. 9. na dni otevřených dveří malé zájemkyni jedno z "kouzel" :-)

Přehrát video
Lenešice: první školní den

Škola začíná ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+1 v Lounech u Luny. Tel. 776 155 255.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízený RD 10 km od Loun, nájemné dohodou. Tel. 604 350 365.

Vzpomínky

Josef Dolan

Odešel, jak si osud přál, ale v našich srdcích žije dál. Dne 18. září 2019 uplyne rok od úmrtí pana Josefa DOLANA. Vzpomíná manželka Věra, syn Josef s manželkou a vnuk s rodinou.

Maruška Davídková

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává… Už je tomu 34 let, co nás opustila paní Maruška DAVÍDKOVÁ, rozená Čapková z Lenešic. Zemřela v 38 letech. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi. Bratr Ivan, bratranec Jaroslav.

Antonín Máša

Dopracovaly pilné ruce, utichlo předobré srdce. Očima se už nepodíváš, teď klidným spánkem odpočíváš. Utichlo srdce, zůstal jen žal, ten, kdo Tě miloval, vzpomíná dál. Dne 18. září tomu je jedenáct let, co od nás odešel náš milovaný tatínek, dědeček a strýček pan Antonín MÁŠA z Loun. Stále vzpomínají syn Jaroslav s rodinou, dcery Martina a Lenka s rodinami, sestry Marie a Květa s rodinami a ostatní příbuzní.