Budoucí prvňáčky přivítaly obě školy v Husově ulici

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

zshusovazapis09-nahled Podbořany (až, rh) Budoucí školáčky v den školního zápisu 4. a 5. února v Základní škole Husova a Základní škole T. G. Masaryka v Podbořanech přivítaly nejen pedagogické sbory, ale i žáci 8. a 5. tříd v pohádkových kostýmech.

 

Tak si předškoláčci v „Husovce“ nejdříve ruku v ruce s princeznou, veselým pirátem či Pipi dlouhou punčochou mohli hrát. Osmáci také připravili pro děti i rodiče pohoštění. Básničky, písničky, barvičky se pak sypaly jako z rukávu. A na co že se nejvíce prvňáčci těší? Matyášek Troch se těší na paní učitelku, Štěpánek Dostál by si chtěl hrát v družině a Johanka Havrdová by prý nejraději hrála pexeso s princeznami na interaktivní tabuli.
Také Terezka Štruncová nebo Matýsek Sýkora, kteří přišli v pátek k zápisu do ZŠ T. G. Masaryka, by si ještě rádi u učení hráli, což si užili během pohádkového odpoledne. To jim připravili učitelky a žáci 5. tříd, kteří je provedli kouzelnými stanovišti a přitom hravě vyzkoušeli znalosti a dovednosti předškoláků.
Na snímku Matyášek Troch a učitelka Olga Filípková při zápisu v ZŠ Husova 276.
Celkem téměř stovka dětí byla zapsána ve čtvrtek a pátek do obou základních škol v Husově ulici, pětapadesát jich přišlo k zápisu do Husovky, přes čtyřicet dětí pak do Masarykový základní školy.
S dobrou náladou a s dárečky od dětí odcházíme. Ahoj, školo, přijdeme v září! Všem předškolákům blahopřejeme k zápisu a přejeme, ať si ještě pěkně užijí školku a pak se připraví na nový školácký život. (Více snímků zde Foto: Romana Havrdová a Alla Želinská)

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: