Cestování i fotografie starým manuálním objektivem. Peruc žije výstavami v obou galeriích

před třemi měsíci  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů

peruc-kopicova-p1020242-nahledPeruc (bab, mb) Po zátiších Třetího věku zaplnily Galerii U Kozorožce na Peruci obrázky těch nejmladších, dětí ze ZUŠ Postoloprty. V sobotu 3. června byla vernisáží v galerii na peruckém náměstí zahájena druhá letošní výstava, na které se představují práce tentokráte nejmladších výtvarníků, žáků výtvarného oboru ZUŠ Postoloprty. Tato umělecká škola se pravidelně zúčastňuje soutěže Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice, ze které si přiváží pěkná ocenění. Letos se malí postoloprtští výtvarníci zapojili do téma „Cestování“ a přivezli si několik uznání a medailí. Vítězné práce jsou v současnosti vystaveny v Lidicích. Na Peruc učitelka Alena Gruntová se svými žáky přivezla další dílka, která také soutěžila. Jsou mezi nimi obrazy, ale i prostorové výtvarné práce, včetně úžasných „loutek“ Masajů. Sobotní vernisáž zpestřily další žákyně ZUŠ (Karolína Göblová a Hana Soukupová) hudební produkcí a recitací. Pěkné práce mladých výtvarníků si můžete prohlédnout až do konce června. Další výstavu Patchwork paní Böhmové majitelka Galerie U Kozorožce V. H. Kopicová připravuje na středu 5. července.

 

A pozadu nezůstane ani druhá perucká galerie U Plazíka. Netradičně v pátek 30. června bude slavnostní vernisáž třetí letošní výstavy fotografií. Tentokrát se v 17 hodin představí návštěvníkům Ivan Šulek z Kladna. Autor pochází z Kamenných Žehrovic, ale již více než 20 let žije v Kladně. Aktivně fotografuje přibližně 10 let.
O pocitech…, aneb když fotografuji starými manuálními objektivy, tak nazval svoji výstavu fotografií. Jak říká sám autor, je pro něho fotografování relaxem a „únikem“ ze světa peněz, bezohlednosti a nenávisti, který na nás v současné době útočí ze všech stran. Nejvíce fotografuje makro a detail v přírodě, nevyhýbá se ale ani reportáži, zejména ze sportovních a hudebních akcí. A když potká krásnou a zajímavou ženu, byla by veliká škoda ji neoslovit a nevymyslet pár fotografií, dodává k fotografování Ivan Šulek. V posledních letech ve spojení s moderní zrcadlovkou fotografuje také s pomocí i mnoho desítek let starých manuálních objektivů a právě takto pořízené fotografie představí na výstavě v Peruci.
Jak už bylo řečeno, vernisáž výstavy proběhne v pátek 30. června v 17 hodin. Výstava potrvá do 27. srpna 2017 a bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, nebo i po domluvě na mobilu 605 345 804.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: