Chovatelé pořádali tradiční výstavu: Představily se přes čtyři desítky vystavovatelů

před jedenácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany (bp, až) Sto čtyři výstavních králíků, sto deset holubů, 28 voliér drůbeže a 88 exotických ptáků; jedenáct čestných cen a tři poháry za holuby, osm čestných cen za drůbež a osm cen u exotického ptactva. Taková byla tradiční podzimní výstava králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva, která proběhla minulou sobotu ve výstavním areálu podbořanských chovatelů. Zároveň se letos konala také okresní výstava holubů.

 

V pátek od rána probíhalo posouzení králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva, u kterého zkušeným posuzovatelům asistovalo šest učňů ze SOŠ Podbořany. Už v pátek při posouzení dorazily do chovatelského areálu postupně tři stovky dětí ze základní školy v Podbořanech, které kromě zvířat navštívily také výstavu hub, jež se tam konala.
Chovatelskou výstavu obeslalo celkem 44 vystavovatelů z Žatecka, Podbořanska, Kadaňska, Vejprt, Mašťova a Rakovnicka. U králíků získali nejvíce bodů na kolekce Václav Špilar z Petrohradu na Český červený, Zdeněk Laštovka z Mašťova na České strakáče černé, František Kotrba z Kadaně na Stříbřité malé černé. V holubech bodoval Josef Voleský z Podbořan na Moravský pštros červený, František Tesař z Blšan na Český stavák modrý sedlatý a Jiří Rajniš z Hořan na Lahore stříbrná. Tito tři chovatelé v tomto pořadí nakonec získali i v okresní výstavě holubů (soutěž jednotlivců) poháry – 1. místo jednotlivců Josef Voleský, 2. místo František Tesař a 3. místo Jiří Rajniš.
Dále proběhla u holubů okresní soutěž o nejlepší základní organizaci. První místo získala ZO Podbořany 1413 b, 2. místo patří ZO Smolnice 1411 b a 3. místo ZO Staňkovice 1128 b. U drůbeže byli úspěšní Pavel Rabas z Kadaně, který si odnesl dvě čestné ceny za plemeno Paduánka zlatá bíle lemovaná a zdrobnělá Staroanglická bojovnice, Aleš Kopčík z Libočan na plemeno kachna čárkovaná a Erik Teinzer z Lišan za zdrobnělou Faverolku. U exotického ptactva byli nejúspěšnější dva chovatelé – Miloš Polívka z Podbořan, který získal tři čestné ceny, na Papouška královského a na kanáry, a Jiří Šmerák ze Staňkovic, který také získal tři čestné ceny na Výstavní andulky.
Na sobotní výstavu do chovatelského areálu zavítalo kolem 250 návštěvníků – přesně řečeno 131 platících dospělých a 120 dětí.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: