Chystá se otevření meditační zahrady u kostela v centru města

před dvanácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

brigada-kevin-nahled Podbořany – Již tento pátek se slavnostně otevírá meditační zahrada u kostela Božího Spasitele v Podbořanech, na níž pilně pracovali i Veronika Kafková, Elena Klementová a další členové spolku Kevin.

 

Práce na zahradě u podbořanského kostela Božího Spasitele se chýlí ke konci. Od letošního jara tam probíhala proměna nepřístupného místa, které bude od 1. října využívat veřejnost a obě sousední základní školy. Majitel zahrady Československá církev husitská a spolek Okap Podbořany se shodly na tom, že je škoda nechat místo v centru města bez využití. Spolek získal peníze a během letošního roku spolu s dobrovolníky místo renovovali.
„Získali jsme 103 000 korun, což by nepokrylo naše záměry. Proto jsme oslovili přátele a kamarády, zda by nám nechtěli pomoci. Potěšující je to, že se k nám sami postupně přidávali i další. Díky takové iniciativě například zahrada kostela bude mít nové oplocení, které jako sponzorský dar poskytne Gymnázium a Střední odborná škola Podbořany,” uvedla Edita Langpaulová z Okapu.
Podbořanská střední škola se podílela i jinak – během posledních úprav místa pomáhal spolek Kevin. „Pomoc přišla v pravou chvíli. Před slavnostním otevřením bylo ještě nutné hodit zahradu do gala. Co všechno v ní najdete? Nechte se překvapit,“ dodává Edita Langpaulová.
Otevření proběhne v pátek 30. září od 14 hodin a potrvá do 18:30. Na programu jsou workshopy, výstavy, masáže, od 16 hodin bude pro děti hrát Divadlo Kapsa a od 17 hodin se bude v kostele promítat kreslený film Horton. „Na programu slavnostního otevření se podílí vícero organizací i jednotlivců, kterým tímto moc děkujeme,” dodala organizátorka.
Meditační zahrada u žlutého kostela bude otevřená ve všední dny od 7:30 do 18:30 hodin, a to až do 23. prosince. Vyjma Silvestra bude zahrada „uložena” k zimnímu spánku, znovu se otevře až na jaře.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: