Conta odešla, co bude dál s opuštěnou továrnou? Jednání s různými investory probíhají, žádná dohoda zatím uzavřena nebyla

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Je to již zhruba rok, co společnost Conta, která v Podbořanech vyráběla ledničky a mrazáky značky Candy, uzavřela továrnu v tamní průmyslové zóně. Důvodem byl nerentabilní provoz. Výrobu pak italská firma přesunula mimo Českou republiku.

 

„Patnáct let od slavnostního zahájení stavby závodu v Podbořanech musela společnost učinit kroky vedoucí k uzavření závodu a přesunutí výroby do levnějších destinací mimo Českou republiku. Rozhodnutí o přesunu výroby z ČR bylo motivováno snahou o zlevnění výroby a tím i výrobků Candy samotných. Závod v Podbořanech byl z hlediska dalšího směřování společnosti Candy Hoover Group ekonomicky neudržitelný,“ uvedla tehdy společnost své důvody k odchodu z Podbořan.
Pracovní poměry ve společnosti byly ukončeny výpovědí, nejpozději ji všichni lidé dostali ke dni 31. 5. 2015. Propuštění se dotklo 99 kmenových a dvou desítek agenturních zaměstnanců společnosti Conta. Co bude dál s opuštěnou továrnou v Podbořanech, to nebylo tehdy jasné a vyjasněno to není ani dosud. Dalo se ale očekávat, že se pro objekty bude hledat nové využití v podobě příchodu nového investora.
Více čtěte ve čtvrtek 17. března v Regionu Podbořanska

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: