Děti a dospělí zápolili v parku

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

p5217123-nahled Žatec – Druhý ročník Rodinného zápolení s Jonášem a Apolenou uspořádali v sobotu 21. května žatečtí profesionální hasiči. Akce se konala v parku pod nemocnicí. Provázelo ji krásné počasí a velký zájem lidí. Zasoutěžit si jich dorazilo okolo stovky.

 

Pro děti i dospělé bylo připraveno devět stanovišť s nejrůznějšími úkoly, které měly nejen prověřit jejich znalosti a dovednosti, ale i je naučit novým věcem. Děti si vyzkoušely slalom na koloběžce, poznávání značek, skládání puzzle, běh překážkovou dráhou, poskytnutí první pomoci a další. Stanoviště si pro ně připravili jak žatečtí profesionální, tak i dobrovolní hasiči, městská policie, firma Grape a žatečtí záchranáři. Děti za splnění úkolů dostaly razítka na účastnický list, za nějž v cíli obdržely ceny s hasičskou tematikou, drobné dárečky, diplom a občerstvení.
„Cílem akce je seznámit hlavně děti s prací hasičů, seznámit je s čísly na záchranku, hasiče a policii, vysvětlit jim, jak se zachovat jak při různých mimořádných událostech, tak i třeba když spadnou a zraní se, ztratí se apod.,“ popsala Radka Brunclíková z Hasičského záchranného sboru Žatec. Dodala, že rodiče se zase seznámili s praktickými věcmi – jako např. jak hasit pánvičku v kuchyni, s typy hasičských přístrojů, dopravními pravidly, hlásičem kouře, poskytnutím první pomoci při různých situacích apod.
„Vloni jsme uspořádali v rámci oslav výročí našeho hasičského sboru první ročník tohoto rodinného zápolení. Osvědčil se a měli jsme na něj od lidí velké množství kladných ohlasů. Letošní ročník navštívilo okolo stovky lidí, zájem o akci je, takže plánujeme v příštím roce další ročník,“ přislíbila Brunclíková.
Více snímků najdete zde

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: