Děti tráví léto na příměstském táboře

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Dům děti a mládeže v Podbořanech nabízí zábavný a poučný program každý všední den pro kluky a holky, kteří zůstali o prázdninách ve městě.  Navíc od 20. července se rozeběhly týdenní příměstské tábory, celkem budou tři.

 

Skupinka dětí, jako například i kluci na snímku, dochází do DDM každý všední den už v osm hodin ráno, aby si užili hry a soutěže venku, dokud ještě nepálí slunce, pak se přemístí dovnitř budovy, kde hrají počítačové a společenské hry. V pátek to byl nejprve kvíz na zahradě domu dětí, kde chlapci luštili záludné otázky, např. zda je užitečné slunéčko sedmitečné a zda musí mít vždy nutně sedm teček. Od pondělí už se účastní družebního tábora.
Právě příměstský družební tábor se koná v těchto dnech jako první. Je pro místní a německé děti z družebního města Podbořan – Edorfu. Družební tábor dům dětí pořádá ve spoluprácí s Městským úřadem v Podbořanech a ZŠ T. G. Masaryka již několik let. Tábor s každodenním programem od 8 do 17 hodin je pro děti zdarma. Děti se na něj vždy moc těší. Už dopředu se kapacita rychle naplnila a bylo přihlášeno 35 dětí. Přes dvě desítky dětí z Německa jsou ubytovány kousíček od DDM, v domově mládeže SOŠ Podbořany. Hned v pondělí mladí táborníci spolu s vedoucími navštívili místní hasiče, podbořanskou radnici, kde je přivítali zástupci města, a nakonec koupaliště, tolik vítané v těchto horkých dnech. V úterý vyrazili na Chmelištnou za koňmi, ve středu do zábavného areálu Fantasy Golf v Plasech a zase na koupaliště. Dnes, ve čtvrtek, účastníci tábora mají v plánu výlet do vědeckého centra Techmánie v Plzni. Zítra je čas loučení -bude  táborák s opékáním špekáčků, táborová pouť, soutěže, vyhodnocení.
Už v pondělí 27. července začne další ze dvou týdenních příměstských táborů, teď už jen pro místní děti s každodenním programem od 8 do 16 hodin.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: