Děti u školy vyděsila psychicky nemocná žena

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Po psychicky nemocné ženě pátrali 23. března odpoledne policisté v Lounech. Ti přijali oznámení, že se prý s nožem pohybuje v okolí Základní školy Školní v Lounech a vyhrožuje dětem. Po ženě pátrali v uvedeném místě a preventivně také u dalších lounských škol strážníci městské policie i Policie ČR. Školáci, kteří ženu viděli, byli vyděšení a zpráva o nebezpečí se rychle šířila po Lounech. Státní policisté ženu ještě týž den nakonec zadrželi.

 

„Ukázalo se, že jde o psychicky nemocnou ženu. Policisté ji zadrželi, nikomu neublížila. Skutek se prošetřuje jako výtržnictví a žena bude umístěna na psychiatrické oddělení mostecké nemocnice,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marie Pivková. Jak se nakonec ukázalo, žena v ruce držela hřeben. V Lounech se jedná o známou „podivínskou“ osobu, která si často na ulici povídá sama pro sebe.
Hlášení o ženě, která vyhrožuje dětem přijala linka městské policie v 12.41 hodin. Hlídka městské policie okamžitě vyjela k Základní škole Školní, kde se měla žena pohybovat. „Od vedení školy a od svědků obdrželi strážníci i stručný popis ženy. Hlídka provedla kontrolu okolí jak této školy, tak preventivně i okolí Mateřské školy v ulici Přemyslovců a školy Otakara Jaroše. Žena již nebyla nikde viděna,“ uvedla Městská policie Louny. Získané informace byly okamžitě předány Policii ČR.
Situaci sledovalo vedení škol, na webových stránkách ZŠ O. Jaroše ředitel Vlastimil Lisse průběžně informoval o vývoji události. „V odpoledních hodinách jsem byl informován, že se v Lounech pohybovala duševně nemocná žena s nožem v ruce, která vykřikovala hesla typu „Hitler vás zabije“. Obratem jsme informovali rodiče dětí v mateřské škole, zaměstnance, děti v družině a na odpoledním vyučování s doporučením městské policie,“ uvedl ředitel. Později uvedl na pravou míru informace, že se žena pohybovala u ZŠ Školní, nikoliv u ZŠ Jaroše. Policie po ženě pátrala, ale také pracovala s možností poplašné zprávy.
Druhý den ředitel školy rozhlasem školáky informoval o tom, že byla hledaná žena zadržena. „Situace se hned vysvětlila. Jednalo se o duševně nemocnou, neškodnou, ženu, která si mluví sama pro sebe. Reagovala na narážky dětí s hřebenem v ruce,“ dodal ředitel k situaci. I přes dobré zprávy byli žáci první hodinu poučeni o tom, jak se zachovat, kdyby k této situaci opravdu došlo. „Zároveň musím poděkovat městské a státní policii za pokyny a průběžné informace,“ dodal, V. Lisse.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: