Dobrovolně mlčky…

před týdnem  |  Zprávy |   0 komentářů

Člověk je tvor společenský – komunikativní, to je všeobecně známo. Jenže, udržet toto konstatování při životě začíná být rok od roku těžší a těžší. A důvodem tohoto plížícího se kolapsu člověčí komunikace, jako takové, není nic jiného než věc, která většinu lidí naprosto zmanipulovala, ovládla či okouzlila, chcete-li. Mobilní telefon (zejména ten „chytrý“) nám, aniž by nám to docházelo, bere daleko víc, než bychom sami chtěli. Jasně, dovoláme se, můžeme na sítě, díky aplikacím nám může pomoci, ale co řeč? Co naše mluvidla, hlasivky, náš hlas, tak specifický úkaz?

 

Nejsem odborníkem přes duševní zdraví, ale když vidím několik lidí, kteří od sebe sedí na metr a místo, aby na sebe mluvili, tak si místo pokecu navzájem píší… když přijde za desetiletou holčinou do špitálu na návštěvu táta, sedne si vedle a píší si spolu přes mobil, místo aby si řekli, co je nového… když si jeden skočí na pivo a potřebuje si pokecat, nic víc a místo toho zjišťuje, že je skoro neviditelný, protože všichni kolem čučí do toho pitomýho displeje; mluvit se totiž nikomu nechce… když v autobuse, čekárně u lékaře nebo v jakékoli frontě, kde se to slůvky, větami, dialogy a vtipem mnohdy jen hemžilo, vládne víceméně jen hrobové ticho, protože opět, všichni čučí do toho pitomýho displeje.
Ale občas se i zadaří. Tuhle jsem prodiskutovala dvacetiminutovou frontu, ale to jen proto, že jsem měla štěstí. Ten pán s paní stojící přede mnou se ukázali jako báječní lidé se smyslem pro humor a objektivními názory. Nejen, že u sebe neměli telefon, protože nejsou otroky nějakého uřvaného vyděračského zmetka, kterým mobil jistě je, ale shodli jsme se navzájem v mnoha jiných věcech a bylo to fajn. Jestli to takhle půjde dál, nebude se s námi paní Evoluce párat. Nechá nám zrak a prsty, které potřebujeme na ty všechny displeje, a se zbytkem si pohraje po svém a doufejme, že černý humor není její oblíbenou zábavou… Ivana Žáčková

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: