Dopravní podnik se opět otevřel pro veřejnost

před dvěma týdny  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů

CHOMUTOV (soš) — Celodenní program pro děti i dospělé, jízdy historickými autobusy, prohlídka zázemí a dopravně preventivní program. To byl Den otevřených dveří v Dopravním podniku měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ), který se uskutečnil uplynulou neděli.

 

„Přišli jsme se podívat, svézt se starými autobusy a užít si s dětmi ještě poslední prázdninový den trochu zábavy,“ vysvětlila Markéta Auterská důvod návštěvy Dopravnho podniku. Ze stejného důvodu se v průběhu dne v areálu vystřídaly desítky rodin. „Zajímá mě technické vybavení, a jak to všechno v takovém kolosu, jako je Dopravní podnik, vlastně funguje,“ přidal další důvod starší muž.
Akce měla ale ještě i další rozměr. „Den otevřených dveří aneb bezpečně do školy je už druhá akce v této podobě a v tomto rozsahu. Jejím cílem je připravit děti na situace, které je mohou potkat cestou do školy a ze školy, informovat je o tom, co mohou dělat pro svoji bezpečnost a pro to, aby je nic špatného v silničním provozu nepotkalo, zkrátka upozornit na nebezpečí, která všude možně číhají. Současně jsme chtěli náš Dopravní podnik otevřít ještě víc a ukázat veřejnosti naše technické zázemí,“ vysvětlil ředitel DPCHJ Petr Maxa s tím, že akce je ojedinělá v tom, že lidé měli možnost podívat se tam, kam se běžně člověk nedostane. „Kromě technického zázemí si mohli návštěvníci prohlédnout i dílny, otevřené autobusy, trolejbusy, myčku, historické autobusy včetně vyhlídkových jízd. Celý den probíhaly také exkurze, které začínaly na dispečinku a pokračovaly po našich technických provozech, takže si návštěvník mohl odnést celkový obrázek o tom, co Dopravní podnik dělá,“ dodal Petr Maxa. Do akce se zapojila i Městská a státní policie a hasiči z Černovic, kteří trpělivě odpovídali na všechny zvídavé dětské otázky, poradili s prevencí a předvedly svou techniku a výstroj. I na pódiu kromě hudebního programu průběžně probíhaly soutěže pro děti, které za správné zodpovězení otázek na téma bezpečnosti v dopravě, vyhrály hodnotné ceny.
Ředitel DPCHJ se s námi také podělil o novinky, které cestující čekají v následujících měsících. „V příštím roce na jaře přijdou do DP nové trolejbusy, z celkového počtu 16 provozovaných bude 15 úplně nových a současně v příštím roce na jaře a pak na podzim obdržíme deset nových CNG autobusů, které omladí náš vozový park,“ uzavřel ředitel Maxa.
Více fotek z akce najdete na www.nastup.cz.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: