Drogový zátah v Postoloprtech: Policie zadržela tři podezřelé osoby

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Postoloprty – Tři osoby z Lounska zadrželi koncem června policisté v případu drogové kriminality. V rámci zákroku je lounští kriminalisté v součinnosti s pořádkovou policií, technikou a psovody zadrželi a provedli u nich domovní prohlídky bytových a jiných prostor a inkriminovaných pozemků. „V rukou policistů skončil 30letý muž, který v přesně nezjištěné době, nejméně od začátku roku 2016 vyráběl pervitin, jež zčásti zkonzumoval a zčásti za úplatu či zadarmo distribuoval koncovým uživatelům.

 

Při domovní prohlídce nalezla policie v jeho bytě věci sloužící k výrobě pervitinu,“ vysvětlila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Uvedenou drogu poskytoval již v průběhu minulého roku na přesně nezjištěných místech v Postoloprtech. Při zákroku policisté dále zadrželi i 40letého muže, který rovněž pervitin vyráběl a distribuoval a 22letou ženu, jež drogu poskytovala na přesně nezjištěných místech v Postoloprtech a dalších místech v lounském okrese. „Distribuovala ji koncovým uživatelům za úplatu, někdy zadarmo. Všechny tři osoby obvinil policejní komisař z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s tím, že třicetiletému muži hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let, neboť byl v posledních třech letech za drogovou trestnou činnost již odsouzen,“ dodala mluvčí.
Vyšetřovatel na něj podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, kterou soudce uvalil. Ostatní dva dealeři mohou být podle trestního zákoníku potrestáni odnětím svobody na jeden rok až pět let a jsou stíháni na svobodě.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: