Dvě školy byly sloučeny

před třemi týdny  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Konec školního roku před letními prázdninami znamenal také definitivní konec pro samostatně existující Základní školu Příčná, která fungovala jako praktická. Škola totiž byla „papírově“ sloučena se ZŠ Husova 276. Na jaře o tom rozhodlo zastupitelstvo města. V létě již proběhly nebo dobíhají poslední náležité stavební úpravy, proběhly také administrativní změny, co se týče zaměstnanců školy či školské rady.

 

V praktické škole bylo totiž málo dětí, jejich počet už byl hraniční, a navíc velká základka v Husově 276 bude moci začít využívat její prostory, které poslouží pro rozšíření družiny. Spojení škol je hlavně administrativní akt, ke kterému město přistoupilo z praktických důvodů, a na fungování tříd nemá vliv.
Nástupnická ZŠ Husova zřídí speciální třídy, které budou fungovat jako dříve praktická škola. Zároveň ale ZŠ Husova bude moci využívat prostory druhé školy pro družinu.
Ředitelka ZŠ Příčná Eliška Vaňatová se také z důvodu sloučení škol vzdala svého pracovního místa ředitelky a ukončila pracovní poměr k 31. 8., rada města jí poděkovala za svědomitou a obětavou práci, za dlouholeté vedení praktické školy a celoživotní přínos pro školství.
Obě školy budou tedy od září už sloučené.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: