Falešný kominík řádil po celém kraji: Škoda přesahuje dva a půl milionu

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec, Louny – Velmi obsáhlou obžalobu, čítající jednatřicet stran, přednášela v pátek přes hodinu před trestním senátem Okresního soudu v Lounech státní zástupkyně Dagmar Olšáková. Z podvodu a neoprávněného podnikání obžalovala Václava Gartnera (42) ze Žatce. U 277 poškozených provedl revize komínů a od dalších devíti desítek zákazníků vybral zálohy ve výši kolem desíti tisíc, ale práci neodvedl a peníze se ponechal pro svoje účely.

 

V roce 2010 si opatřil přes inzerát padělek vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list, přitom má jenom základní vzdělání. Před soudem nestojí poprvé, trestnou činnost páchal v době podmínečného odsouzení. Nyní se nachází ve Vazební věznici v Litoměřicích. K soudu ho přivezla eskorta.
Od roku 2011 do loňského roku pak obcházel domácnosti po celém Ústeckém kraji, navštívil i sousední Středočeský kraj, většinou si vybíral starší lidi. V lednu 2015 „navštívil“ několik poškozených v Postoloprtech, v Liběšovicích si vzal zálohu 15 tisíc korun na vyvložkování komínu, v Klůčku inkasoval dva tisíce dvě stě jako zálohu na zateplení komína, v Liběšicích měl opravit a vyvložkovat komín na místní základní škole. Od obce vybral 44 500 korun. V okrese byste jen těžko hledali, kterou obec nenavštívil. Jimlín, Blšany u Loun, Opočno, Cítoliby, Bitozeves, Liběšice, Žatec, Deštnice, Libočany, Čeradice, Rvenice, na Podbořansku se podíval do Vroutku, Krásného Dvora, Blšan a dalších vesnic.
Po záloze nedorazil
Poškozeným vystavoval příjmové pokladní doklady s falešným razítkem. „Byl strašně milý a šikovný, přišel se nabídnout sám, zda bych nepotřebovala kominické služby, ke mně chodil tři roky, až když jsem mu naposledy dala zálohu na vyvložkování komína, tak už nepřišel,“ řekla jedna z poškozených z Lounska.
Obžalovaný si svou vinu nepřipouští. Před soudem tvrdil, že kdyby ho policie loni v listopadu nezadržela, svou práci by se zpožděním odvedl.
Trestní senát Okresního soudu v Lounech má jednání s falešným kominíkem naplánováno na celé prázdniny, zatím poslední, desáté líčení, by mělo proběhnout 24. srpna. Podle státní zástupkyně se ovšem soud protáhne ještě na dalších několik měsíců, obžalovaný trvá na výslechu všech poškozených, kterých je přes dvě stovky.

 

 

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: