Finanční úřad zredukuje úřední hodiny

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany – Od 23. května dojde na územním pracovišti finančního úřadu v Podbořanech ke změně úředních hodin pro výkon státní správy. Územní pracoviště zajišťuje příjem veškerých podání a poskytování součinnosti občanům, agendu poskytování informací ve věcech daní, zejména pak pořizování a ověřování výpisů z digitalizované části spisu v rozsahu Daňové informační schránky. „V rámci této činnosti bude nadále na územním pracovišti vystavováno potvrzení o stavu osobního daňového účtu, poskytovány základní informace k oblastem činnosti Finanční správy a distribuovány daňové tiskopisy. V praxi to bude znamenat, že i nadále bude veřejnosti poskytována maximální možná součinnost a úřední dny budou zabezpečené kvalifikovanými pracovníky Územního pracoviště v Lounech,“ uvedl Radim Vlačiha, mluvčí FÚ pro Ústecký kraj.

 

Úřední hodiny budou na územním pracovišti v Podbořanech poskytovány v pondělí a ve středu, a to od 8 do 17 hodin s tím, že FÚ pravděpodobně rozšíří úřední hodiny v exponovaných měsících (leden, březen). Dochází tedy především k redukci úředních hodin, kdy budou pracovníci územního pracoviště k dispozici veřejnosti.
„Jinými slovy u této změny jde o to, že na tomto pracovišti budou úředníci k dispozici veřejnosti pouze v tyto úřední hodiny a budou poskytovat pouze vyjmenované služby. Jinde na pracovištích jsou sice úřední hodiny také v pondělí a středu, ale pracovníci jsou na těchto místech od pondělí do pátku a přijímají dohodnuté návštěvy a podobně,“ vysvětlil Radim Vlačiha.
Finanční úřad dále upozorňuje veřejnost, že daňový spis, který byl doposud uložen na územním pracovišti v Podbořanech, bude od 23. května uložen na územním pracovišti v Žatci.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: