Fotbal v Blšanech skončil! Minimálně na rok: Klub nevyřešil krizi, v níž se potácí od jara, a odhlásil se z krajského přeboru

před jedním rokem  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

Blšany – Fanoušci fotbalu v Blšanech přišli o zážitky a zábavu minimálně na jeden rok. FK Chmel Blšany, klub se slavnou historií, se oficiálně odhlásil z už rozehraného nového ročníku krajského přeboru. Chmelaři v prvních dvou kolech nenastoupili k zápasům kvůli nedostatečnému počtu hráčů a před třetím kolem oznámili fotbalovému svazu své odstoupení ze soutěže. Neměli už mnoho variant na výběr, protože podle regulí pokud jakýkoli tým během sezony nenastoupí ke třem utkáním, je automaticky z krajského přeboru vyloučen.

 

„Blšany jsou tak už nyní prvním sestupujícím týmem. V příští sezoně budou mít právo hrát 1. A třídu,“ uvedl Miloš Vitner, sekretář Fotbalové asociace ČR v Ústeckém kraji. Druhou nejvyšší krajskou soutěž, 1. A třídu, hraje nyní také Tatran Podbořany.
Ještě loni na podzim Blšany přitom dlouho jasně vedly tabulku krajského přeboru a měly ambice na postup do divize. Na jaře však přišly značné problémy, rozpory ve vedení klubu i mezi hráči. Někteří fotbalisté přestali za klub nastupovat a tým se ocitl v obrovských problémech, které dosud nevyřešil.
Pro fanoušky fotbalu v našem regionu i pro Blšany samotné je to obrovská škoda. Barvy klubu, který čtyři roky hrál i první ligu, v minulosti hájili špičkoví a i světoznámí hráči jako Petr Čech, Petr Vrabec, Jiří Němec, Josef Němec, Patrik Gedeon, Daniel Kolář, Daniel Pudil, Jan Šimák, Horst Siegel a mnoho dalších. Nezbývá než držet palce a věřit, že se problémy v klubu podaří vyřešit a třeba hned za rok se tým vydá opět na správnou cestu směrem k potvrzení svých tradic i nadějí fanoušků, milujících fotbal.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: