Frekventovaná objížďka již Žatcem nevede

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Objížďka frekventovaného tahu mezi Mostem a Plzní vedená přes žatecké ulice Chomutovská a Osvoboditelů je už minulostí. Auta opět jezdí původní cestou přes Žiželice, doprava je v inkriminovaném místě řízena. Obyvatelům obou ulic tak spadl kámen ze srdce.

 

Problém nastal poté, co sesuv svahu u železničního přejezdu v Žiželicích částečně uzavřel frekventovaný tah mezi Plzní a Mostem. Nepřehledná situace v místě si nakonec vyžádala jednosměrnou uzavírku. Objížďka ve směru od Mostu na Žatec vedla přes Hořetice a v Žatci ulicemi Chomutovská a Osvoboditelů, kde se nachází převážně rodinné domy. Obyvatelé této lokality dorazili před čtrnácti dny v hojném počtu na zasedání žateckého zastupitelstva. Upozornili na nebezpečnou situaci, která zde kvůli zvýšenému průjezdu jak osobních automobilů, tak zejména kamionů nastala. Obávali se také, aby z důvodu této zátěže silnice neutrpěla poškození stejně jako jejich domy. Po zastupitelích požadovali, aby vyjádřili nesouhlas s touto objízdnou trasou a věc dále řešili. Ti jim vyhověli.  V minulém týdnu se však situace s objížďkou vyřešila tak říkajíc sama od sebe.  Správa železniční dopravní cesty oznámila, že železniční přejezd v Žiželicích směrem na Hořetice je ve špatném stavu.
„Pokud by přes něj byla dál vedena objízdná trasa, takové množství aut a i kamionů, mohlo by dojít k porušení kolejí a posléze pak třeba i k vykolejení vlaku,“ popsal Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravy žatecké radnice. Na konci minulého týdne proto krajský úřad vydal rozhodnutí o částečné uzavírce silnice I/27, doprava je na železničním přejezdu v Žiželicích regulována ručně pracovníky firmy, která bude provádět opravu sesunutého svahu. Řídí ji však pouze přes den od 5 do 20 hodin, v noci již řízena není, provoz je zde však v tuto dobu podstatně nižší. Vyspravení poškozeného svahu by mělo trvat přibližně měsíc, trvání prací však bude závislé na počasí a zejména teplotách.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: