Jak zvládnout práci i rodinu?

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec (šim) Propojování pracovního a osobního života je nevyhnutelnou každodenní realitou pracujících žen. Většina českých domácností je závislá na příjmech obou partnerů, tradiční pojetí muže živitele a ženy pečující o domácnost a rodinu se vytrácí. Stále však platí, že péče o dítě je v zaměstnání větším handicapem pro ženy. Přestože dosahují stejného vzdělání a stejné praxe, bývají ženy znevýhodněny, a to jak v pracovním uplatnění, tak ve finančním ohodnocení.

 

Zlepšit šance nezaměstnaných nebo nezaměstnaností ohrožených žen chce projekt Rovnost žen, jehož realizátorem je Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. „Český trh práce nenabízí dostatek flexibilních forem práce a zkrácených úvazků, které by mohly využívat právě ženy s dětmi. Přitom podíl nezaměstnaných žen, které by uvítaly tyto formy, neustále roste,“ říká Eva Kapicová ze Vzdělávacího centra Podkrušnohoří.
Projekt nabízí pomoc s hledáním pracovního místa, či přípravu na začlenění do trhu práce. Účastníci také mohou absolvovat některý z rekvalifikačních kurzů (Pracovník v sociálních službách, Chůva pro děti do zahájení školní docházky a další dle zájmu). Všechny aktivity jsou pro účastníky zdarma, navíc jim bude propláceno cestové z místa bydliště do místa realizace projektu.
Do projektu se mohou přihlásit ženy pečující o dítě do 15 let či jiné závislé osoby, ženy starší 55 let, či ženy, které jsou v evidenci Úřadu práce déle než pět měsíců. Dále i ženy evidované jako zájemkyně o práci.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: