Jedněm lavičky chybí, druzí je nechtějí

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Lavičky ponechat, nebo odstranit? V této otázce se často názory veřejnosti rozchází. Jedni, zejména zástupci seniorů či maminek s menšími dětmi, by si jich přáli ve městě a parcích vyšší počet. Další volají spíše po jejich odstranění a poukazují na to, že se na nich často zdržují nepřizpůsobiví a feťáci.

 

Obrátilo se na nás několik obyvatel s tím, že jim chybí větší počet laviček v městských parcích, na hradbách ba i v ulicích Podměstí. Objevil se dokonce návrh jedné naší čtenářky, zda by se lavičky nemohly být osazeny na náměstích v centru města – Hošťálkově, Žižkově, Chelčického a 5. května spolu s nějakými květinovými záhony, které by dané lokality zpříjemnily a oživily.
„Lavičky jsou takové odvěké dilema, protože část obyvatel chce lavičky odstranit a další je chce zachovat,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová. Rušit je většinou chtějí obyvatelé právě kvůli nepřizpůsobivým obyvatelům, opilcům a feťákům, kteří je často okupují. Starostka dodala, že doplnění zrušených laviček v parku pod nemocnicí a dolním parku pod ním souvisí také s pořízením nového kamerového systému, kdy by přímo v parku byla dvě nebo tři nejkrizovější místa sledována kamerami. „O lavičkách na náměstích v centru zauvažujeme. Rozšířit záhony máme v plánu, ne na těchto náměstích, ale podél ulice Husova směrem k Tescu na rozích trávníků a u přechodů,“ reagovala na podnět Hamousová.
Přislíbila, že se město znovu vrátí k inventarizaci počtu a rozmístění laviček. „Je pravdou, že jsme je v poslední době spíše odstraňovali, než přidávali. Většinou jsme je odstraňovali právě na základě požadavků lidí, když už jsme nějaké přidávali, tak jsme to pečlivě zvažovali,“ sdělila starostka.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: