Karel Schwarzenberg v Siřemi

před jedenácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Siřem (dav) V den 80. narozenin Václava Havla, ve středu 5. října navštívil Siřem Karel Schwarzenberg. Připojil se tak k řadě významných osobností (např. Václav Havel a Miloš Forman), jež malou statkářskou vesničku, která byla svědkem mnoha převratných životních událostí a inspirací k literárním dílům Franze Kafky, navštívily.

 

Karel Schwarzenberg byl přivítán spolkem Siřem Franze Kafky, v čele s jeho předsedou Davidem Herblichem, který předal drobné dárky včetně chmelového moku ze Žateckého pivovaru, a předsedkyní spolku Sv. Václava, patrona české země Radkou Fišerovou. U slavnostního oběda na statku rodiny Herblichových prokázal nejen osobní znalost díla a života Franze Kafky, ale i osudů volyňských Čechů a pěstování chmele v místním regionu. Nad následující kávou se Karel Schwarzenberg podepsal do kroniky návštěvníků.
Při prohlídce usedlosti projevil velké nadšení u bryčky stojící před bývalou sušárnou chmele, kde vzniká galerie, z části věnována Franzi Kafkovi. Na stejném typu bryčky se Karel Schwarzenberg učil jezdit jako mladý. Na závěr návštěvy byl na návsi seznámen s místy, kde Kafka pobýval, se stavem místního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a jeho okolí.
S přáním mnoha úspěchů a snad i dalšího shledání se rozloučil s hostiteli a vydal se na cestu do Karlových Varů.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: