Kavárna na zámku je uzavřena. Hledá se nový provozovatel

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Krásný Dvůr – Zámecká kavárna v areálu krásnodvorského zámku je už nějakou dobu zavřena a čeká na nové využití. Bývalý provozovatel oznámil, že ji byl nucen z ekonomických důvodů zavřít. „S velkou lítostí jsem nucen vám oznámit, že Zámeckou kavárnu, tak jak jste ji znali, už na zámku v Krásném Dvoře bohužel nenajdete. Mojí snahou už od samotného otevření v roce 2011 bylo vytvoření krásného, stylového a důstojného místa pro všechny, kteří se chtějí zastavit na skvělou kávu, chutný zákusek, odpočinout si po cestě, nebo jen tak přijít na kus řeči…,“ informoval návštěvníky a příznivce na sociální síti majitel kavárny L. Jančík. Jak uvedl, ekonomická nestabilita ho ale přiměla nakonec ji uzavřít.

 

Uzavření Zámecké kavárny mrzí i kastelánku zámku Michaelu Hofmanovou. Ta nyní hledá nového provozovatele. „Mou snahou byl a je dlouhodobý rozkvět zámeckého areálu v Krásném Dvoře. Proto jsem také provozovateli Zámecké kavárny v zimním období mimo sezónu snížila nájem na třetinu, či pronajímala za velmi slušný nájem zámecké parkoviště. Jako důvod ukončení činnosti pan Jančík mi oznámil, že nemá živnostenské oprávnění na hostinskou činnost a ani odpovědného zástupce, který by byl ochoten za něj plnit povinnosti podle živnostenského zákona. Také jsem se ráda v kavárně zastavila. Její konec mě mrzí kvůli všem návštěvníkům zámku a parku,“ říká Michaela Hofmanová.
Prostory bývalé kavárny nyní správa zámku opravuje, aby je mohla pronajmout. „Když pan Jančík odstranil instalované desky, kterými prostory obložil, stěny byly mokré a vlhké, jak nemohly dýchat. Doufejme, že alespoň od června se nám podaří provoz kavárny či jiného občerstvení na zámku zajistit,“ dodala kastelánka.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: