Klienti Lormu vystavují ve Sladovně

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

lorm-vystava-nahled Galerii Sladovna zdobí od minulého týdne obrázky klientů žatecké organizace Kamarád – LORM. Svá dílka zde v únoru vystavují Rudolf Klouček a Marie Brožková, v březnu je nahradí výtvarné práce Václava Peroutky a Karly Řehákové. Výstava je prodejní. Získané finance použijí autoři k nákupu dalších malířských potřeb. Případně jim můžete přispět darováním pastelek a dalších věcí, bez kterých se jejich výtvarná činnost neobejde. Aktuální výstavu najdete v přízemí galerie.

 

Z obrázků, které vystavuje Rudolf, číší radost, jsou plné barev a pozitivní energie, konečně jako sám jejich autor. „Ruda je milý, společenský a veselý člověk. Malování je jeho velkým koníčkem a zabírá mu nejvíc volného času. Rád poslouchá hudbu a seznamuje se s novými lidmi. Momentálně má jedno velké přání, koupit si discman, aby na něm mohl poslouchat své oblíbené písničky,“ prozrazuje o něm jeho asistent Jakub Kapic, který Rudovi, jenž bydlí samostatně, pomáhá v běžném provozu.
Rudolf Klouček se do Žatce přestěhoval z Postoloprt, kde ho měli všichni moc rádi. Že je schopný žít sám, si nejprve vyzkoušel v chráněném bydlení, které v Žatci provozuje Kamarád LORM. Ve všední dny dochází tvořit do chráněné dílny této organizace. Komunikativní a veselá je i Marie Brožková, která ve Sladovně vystavuje akvarely inspirované arabskou kulturou. „Maruška také bydlí ve svém bytě a většinu věcí spojených s domácností zvládá sama. Zajímá se o arabský svět, který by jednou ráda navštívila. Ráda maluje, je společenská a pravidelně navštěvuje výstavy a jiné společenské akce. Za své životní poslání považuje pomoc druhým lidem,“ přibližuje tuto autorku Jakub Kapic.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: