Knihovna rozjela sympatický projekt: Lidem chce ukrátit čekání i cestování vlakem

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

knihy-nadrazi-nahled Žatec – Zpříjemnit lidem čekání nebo i samotnou cestu vlakem se rozhodla žatecká knihovna. Jako druhá v Ústeckém kraji nabízí nově veřejnosti službu „Kniha do vlaku“ a tak do haly na hlavním nádraží přibyl regál plný knih.

 

Cestující si z něj mohou od 1. října bezplatně půjčovat knihy různých žánrů, které jim zpříjemní čekání na vlak nebo samotné cestování. Knihovnička je přístupná kdykoli během provozní doby nádražní haly, bez registrace, bez čtenářského průkazu a bez poplatků. Princip fungování je velice jednoduchý. Cestující vypůjčenou knihu po přečtení příležitostně do regálu na nádraží vrátí a vyberou si další, nebo si ji ponechají a přinesou náhradou jinou čtivou a zachovalou. V každé knize je také vlepený štítek s kontaktními údaji žatecké knihovny, aby jim cestující mohli napsat, kam až s knihou dojeli. „Zatím máme ohlasy jen od pár lidí a pokladních, ale jsem nadšená. Regál se ujal, knihy se půjčují, takže je musíme pravidelně každý týden doplňovat,“ těší zájem ředitelku žatecké knihovny Radku Filkovou.
Měsíc před tímto projektem nabídla knihovna veřejnosti další zajímavou službu. Jedná se vlastně o takovou recyklaci. Lidé mohou knihy, které již nečtou, nebo pro ně doma nemají místo, ukládat do regálu v prvním patře knihovny, kde najdou své další využití. „Čtenáři byli zpočátku rozpačití, ale teď už se regál plní. Část těchto knih jsme zařadili do našeho fondu, část do knihovničky na nádraží a další si odnesli čtenáři,“ sdělila nám k této službě, která chce dát nepotřebným knihám další šanci, ředitelka Filková.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: