Komise zváží, jak dál s lounským vábením

před dvěma roky  |  Kultura | Zprávy |   0 komentářů

Louny – Letošní Letní lounské vábení má již kompletní program. Návštěvníci se mohou těšit na  známé kapely, sportovní a kulturní události, závody dračích lodí i několik novinek. Lounská radnice součas-ně s přípravami programu ale řeší, jak se slavnostmi dál.

 

„Jde o spokojenost návštěv-níků, ohled ale musíme brát také na finanční stránku. Není jednoduché třídenní slavnosti financovat,“ uvedl Radovan Šabata, starosta Loun. Sponzorské přís-pěvky se shánějí stále hůře. Před komisí tak znovu stojí otázka myšlenky celého konceptu. Mezi možnostmi je také sjedno-cení letních slavností do jednoho či dvou dní. „O konceptu se budeme do budoucna bavit. Zvláště, kolik dní by mělo vábení trvat. Musíme si položit otázku, zda-li by nestačilo, aby trvalo jen dva dny. „Podle mého osobního názoru jsou tři dny hodně. Po náročném pátku a sobotě už na nedělní program nejsou síly. Třeba na promítání filmu v letním kině v neděli večer, ač bych se také rád přišel podívat,“ dodal starosta. Podle jeho slov organizace, působící v Lounech, v rámci vábení pořádají řadu akcí. Lidé tak mají sice na výběr, nikdo ale nestihne navštívit vše. Během letních měsíců je tu dalších pět týdnů, kdy mají organizace možnost svoje akce uspořádat.
Rozpočet na jeden ročník Letního louns-kého vábení je přibližně 1,3 milionu korun. Dříve velkou část nákladů, zhruba dvě třetiny, pokryly sponzorské dary.  „Letos to prozatím vypadá, že slavnosti budou stát městskou pokladnu kolem 900 tisíc. V loňském roce to bylo o zhruba tři sta tisíc méně. Hledání sponzorů ale ještě není u konce. Exkluzivity na prodej svých výrobků na slavnostech se ale například vzdala skupina Heineken. Místo dřívějších 300 tisíc je  letos podpoří třetinovou sumou.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: