Koupě Mety odsouhlasena. Město zaplatí sedm milionů: Ubytovna ale stále zůstává tématem číslo jedna s řadou otázek

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Postoloprty – Dlouhá diskuze, značná účast obyvatel, řada argumentů pro i proti. Tak vypadalo středeční zasedání postoloprtských zastupitelů. Tématem číslo jedna byl záměr města koupit ubytovnu Meta. Právě z obavy, že by zastupitelé mohli říci ne, přišlo jednání sledovat několik desítek lidí. „Jsme tu proto, abychom podpořili nákup ubytovny. Důvodem je také to, že starosta města je proti koupi a my chceme podpořit ostatní členy, aby hlasovali pro,“ zaznělo za přítomné obyvatele sídliště Draguš. Pro koupi ubytovny se dvěma stovkami lůžek nakonec hlasovalo osm ze čtrnácti přítomných zastupitelů, tři byli proti a tři se hlasování zdrželi. Postoloprty tak v nejbližších dnech uzavřou s prodejcem budovy společností ČEZ smlouvy o koupi v hotovosti. Jednotní však zastupitelé nejsou ani v tom, jak s budovou město naloží. Vyřešit otázku kolem Mety měli ve svém volebním programu všechny kandidující strany.

 

Následující hodinu mezi sebou diskutovali zastupitelé i přítomní obyvatelé o tom, jaké výhody či nevýhody bude koupě Mety pro město mít a o důvodech, proč ji vůbec kupovat. Mezi prvními, kdo se k záměru koupě ubytovny vyjádřil, byl Pavel Ježek, člen finančního výboru postoloprtské radnice. Podle jeho slov finanční výbor dlouze hovořil o tom, jak koupě Mety zatíží městský rozpočet. Ani členové pro nebyli jednoznačně pro. „Se všemi plánovanými koupěmi a akcemi, které jsou v letošním roce v plánu, bude rozpočet už dvacet milionů korun přes schválenou částku. Naším doporučením je v případě koupě zajištění úvěru a nevyčerpat tak všechny peníze z rezervního fondu města,“ řekl.
Starosta města se zajímal u prodávajícího o možnosti splátkového kalendáře, resp. se zájmem sedmi splátek po jednom milionu. ČEZ ale odpověděl, že umožní městu pouze maximálně tři splátky, což radní Postoloprt neschválili. Město má v plánu pro příštích pět až osm let investice za sto milionů. Podle P. Ježka z finančního výboru je pro město lepší mít peníze na účtu k dispozici a koupit budovu na úvěr. O to, proč zastupitelům nebyla předložena vedle nákupu v hotovosti například předložena možnost úvěru, se zajímal Jaromír Vápeník. „Jsem pro koupi v hotovosti, aby mohlo město s budovou ihned pracovat. Možnost úvěru ale mohla být předložena,“ uvedl. V průběhu večera zaznělo mnoho názorů a návrhů pro i proti. Ale ani v otázce co s budovou v případě jejího získání bude, nejsou zastupitelé jednotní.

Celý článek najdete v tištěném vydání Lounského pressu

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: