Kraj opraví několik silnic

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Lounsko – Lépe se bude jezdit řidičům na některých silnicích v okrese Louny. Ústecký kraj v letošním roce investuje desítky milionů do oprav povrchů komunikací. V rozpočtu se počítá také s několika úseku komunikací druhých a třetích tříd na Lounsku. Opravy se tak dočká například silnice z Libčevsi k železničnímu přejezdu na silnici II/249, silnice z Černčic do Veltěž, výjezd z Orasic či průtah obcí Ročov nebo část komunikace v Divicích. Nový povrch dostane také část silnice třetí třídy z Koštic ve směru na Vojnice, v Brodci (již hotový úsek) či Libčevsi. Letos půjde do oprav silnic v Ústeckém kraji téměř 680 milionů korun. Z vlastního rozpočtu dá kraj na rekonstrukce zhruba 452 milionů korun.

 

Dalších 225 milionů dostal ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Oprav se celkem dočká více než sto silnic. Na čtyři silnice navíc bude Ústecký kraj ještě čerpat dalších cca 825 milionů z evropských fondů. Většina oprav bude hotová ještě během letošního léta.
„V letošním roce jde vlastně zatím o největší částku za poslední období, kterou dává Ústecký kraj do oprav komunikací. Vloni se nám podařilo za krajské peníze i finance od státu opravit přibližně sto padesát kilometrů silnic. I letos tedy děláme maximum, abychom opravili co nejvíce komunikací, které slouží občanům nejen při jejich každodenní cestě do práce či domů,“ popsal opravy krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek. Řidiči se tedy musí připravit v následujících měsících na dopravní omezení, která s opravami souvisí. Na většině silnic se již pracuje a nejpozději v průběhu léta by měly být všechny rekonstrukce dokončené. Kraj spravuje více než 3 a půl tisíce kilometrů vozovek.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: