Laureáta festivalu získala Carmen ZUŠ Louny

před čtyřmi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

orff-dsc-0183-nahled Louny (jr) Základní umělecká škola Louny pořádala v Kulturním domě Zastávka v sobotu 29. dubna XI. ročník festivalu sborového zpěvu se zaměřením na využití Orffova instrumentáře „Hrajeme s Orffem“.

 

 

 

Sbory přijížděly do Základní umělecké školy Louny již během dopoledne, kdy zároveň probíhaly zkoušky. Bubenické uskupení Suprkus vedené Jiřím Soukupem zahájilo festival v 11 hodin.
Na festival bylo přihlášeno šestnáct sborů, z nich se jeden omluvil. Na Zastávce zpívali: Sluníčko – MŠ ČSA Louny, Pastelka – ZUŠ Louny, Cvrčci – ZUŠ Postoloprty, Chorea pueri ustensis – Ústí nad Labem (mladší), Notičky – ZUŠ B. Smetany Plzeň, Otakárek- ZŠ a MŠ Otakara Jaroše Louny, Bleška – ZUŠ Postoloprty, Notičky – ZUŠ Louny, Blecha – ZUŠ Postoloprty, Kvítek – Louny, Chorea pueri ustensis – Ústí nad Labem (starší), Carmen – ZUŠ Louny, Sboreček + Senior Melody, Rosička – ZUŠ Stochov a Melodico – Soběslav. Porota měla velice těžký úkol. Ohodnotit sbory a vybrat laureáty.
Pěvecký sbor Notičky ZUŠ Plzeň získali titul Laureát mladší a diplom si odnesl za vyzrálý pěvecký projev a nápaditost celého vystoupení, za promyšlené, vtipné a hravé aranže skladeb a za vícehlasý zpěv a capella se zvláštní cenou pro stepařku.
Titul Laureát starší získal pěvecký sbor Rosička ZUŠ Stochov a diplom za to, že krom toho, že umí safra dobře zpívat i hrát, dokázali na nás přenést svou čirou radost z hudby a ze života. Děkujeme. Zvláštní cenu získal Ivo Novák za strhující klavírní korepetici.
Pěvecký sbor Carmen ZUŠ Louny, vedený Kateřinou Štolovou a Renatou Friedlovou, získal titul nejvyšší Laureát festivalu. Diplom si odnesl za velmi citlivé, stylově vkusné a precizní provedení všech skladeb, s důrazem na frázování, intonaci, dynamiku a promyšlené aranžmá.
Před vyhlášením výsledků i na úplný závěr hrál The Blueberries vedený Janem Stehlíkem.
Festival se konal pod záštitou Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, a podpořili ho Státní fond kultury ČR, Ústecký kraj, Nadace Život umělce a Město Louny.
Všichni strávili v Lounech příjemný den a již nyní se těší na 12. ročník v dubnu 2018.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: