Lékař padělal podpisy sestry a dopisoval do dokumentace

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny, Podbořansko – Dalšími výslechy znalců pokračoval soud s gynekologem z Podbořanska, který podle obžaloby měl nedostatečně vyšetřovat ženu, která o několik měsíců podlehla rakovině děložního čípku.

 

Písmoznalci se vyjadřovali k pravosti podpisů sestry a možnosti dopisování do lé-kařské dokumentace. Oba výslechy potvrdily verzi obžaloby. „Zkoumala jsem pravost devíti podpisů zdravotní sestry, můžu sdělit, že všechny jsou padělané, někdo je zfalšoval,“ vypověděla před soudem znalkyně. Druhý znalec stvrdil, že pomocí překrývajících linek s určitostí může říct, že tři zápisy jsou v lékařské dokumentaci jasně dopsány.
Státní zástupce předal soudu zápis z šetření České lékařské komory o dalším excesu obžalovaného. V tomto případě pacientce gynekologa z Podbořanska zemřelo nenarozené dítě. I když bylo zjištěno, že bylo opět do zdravotní dokumentace dopisováno, nebylo s lékařem zahájeno disciplinární řízení. Soudkyně si proto vyžádá k příštímu jednání, které proběhne v druhé poloviny října, žádost o vyjádření. Na obžalovaného gynekologa jsou v současné době podány další dvě trestní oznámení.
Obžalovaný svou vinu na smrti matky dvou dcer popírá. I když ji léčil pomocí sedacích koupelí a podle obžaloby neprovedl vyšetření včas, tvrdí, že to byla velmi problematická pacientka.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: