Lounská firma Seko myslí s nastávajícím létem i na turisty poté, co trhá v Pelhřimově rekordy

před třemi měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

seko1-nahledLouny (pi) Druhý víkend v červnu proběhl v Pelhřimově 27. ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit – největší akce svého druhu na evropském kontinentě. Pořadatelem tohoto známého festivalu je Agentura Dobrý den, která mimo jiné vydává i Českou knihu rekordů. Celý festival moderoval Luboš Rataj. Uděleno bylo třináct výročních rekordmanských cen.

 

seko2-nahled Mezi oceněnými nemohla chybět ani lounská firma SEKO Aerospace – generální ředitel Vlastimil Sedláček zde představil největší železný model jízdního kola v České republice, který má výšku 13,6 m a délku 27,4 m. Model o hmotnosti asi tři tuny byl vyroben v průběhu čtyř měsíců třemi zaměstnanci společnosti. Za tuto kuriozitu převzal pan Sedláček cenu v kategorii „Reklamní rekord“ a obdržel certifikát rekordmana roku. Firma SEKO bude se svým modelem kola též zapsána do České knihy rekordů.
Po získání ocenění za tento rekord se Vlastimilu Sedláčkovi zrodila v hlavě myšlenka, že u své firmy vybuduje pro město Louny a jeho turisty poutní místo. Turisté se tak mohou těšit z nového zastřešeného posezení ze dřeva, kde si při obdivování a fotografování obřího kola mohou odpočinout, posedět s přáteli a zároveň se na informační ceduli dočíst něco o Lounech, o firmě Seko Aerospace a o místní lounské kuriozitě – obrovském jízdním kole. Hned vedle fabriky sídlí i rodinný minipivovar Zichovec, kde se turisté mohou v teplých letních dnech osvěžit ochutnávkou zdejších piv, což na atraktivitě tohoto už tak zajímavého místa rozhodně neubírá.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: