Lounský Kučera je nejpilnější poslanec Ústeckého kraje

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny (lus, jo) V žebříčku aktivity zákonodárců se z okresu Louny umístil nejvýše politik TOP 09 Michal Kučera. Dvě ženy političky, Zdeňka Hamousová a Marie Benešová, patří mezi poslanci a senátory jen k průměru.

 

Statistiku nejpracovitějších politiků zpracovalo Sdružení Kohovolit.eu. Posla-nec a místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Kučera je dle ní nejpilnějším poslancem zvoleným za Ústecký kraj napříč všemi politickými stranami zastoupenými ve Sněmovně. V hodnocení byl brán ohled na to, jakou mají docházku do práce, kolik nových zákonů pomáhali vytvořit, kolik jich navrhli, kolik vznesli pozměňujících návrhů, kolikrát vystoupili u řečnického pultu, kolikrát se ptali vlády a dotazovali se na problémy či jak aktivní jsou zákonodárci z okresu Louny?
Vznikl tak žebříček těch, kteří tvrdí, že “makají” a těch, kteří pracují doopravdy. „Mezi druhou skupinu patří zcela jistě poslanec Michal Kučera. Dle statistiky je v dolní komoře jen devět pracovitějších zákonodárců, a pokud by se měřil pouze s těmi, kteří byli do Sněmovny zvoleni za Ústecký kraj, byl by vůbec nejpilnější,“ uvedla Radka Ostřížová, krajská manažerka pro Ústecký kraj. Kučera se ve statistickém srovnání mezi všemi poslanci umístil na 10. místě. Poslanec z Loun podal patnáct návrhů zákonů, sedm pozměňovacích návrhů a celkem sto třicet krát stanul za řečnickým pultem.
“Mohlo by se zdát, že čím více jsem ve Sněmovně, tím méně jsem ve svém regionu. Naprostá většina toho, co ve sněmovně dělám, ale vychází právě z aktivní práce v Ústeckém kraji. Zlepšení kvality života v regionu byla jedna hlavních motivací, proč jsem do Poslanecké sněmovny kandidoval,” říká Michal Kučera s tím, že mu výsledek srovnávání udělal radost.
Odborný mluvčí TOP 09 pro oblast životního prostředí Michal Kučera se dlouhodobě věnuje problematice zachování těžebních limitů, ale také zlepšování dopravní obslužnosti kraje.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: