Města bojují za dostavbu D7

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Okres Louny – Spolek za dostavbu komunikace D7 je založen. Jeho hlavním úkolem je tlak na vládu, aby zajistila a urychlila dostavbu důležité dálnice protínající okres Louny. Spojnice mezi Prahou, Chomutovem a Německem chybí dostavět v osmi úsecích. Její předpokládané dokončení, za předpokladu bezproblémového průběhu přípravných prací, je stanoveno na druhé čtvrtletí roku 2023. Náklady na stavbu se předpokládají ve výši deseti miliard.

 

K založení spolku se sešli představitelé měst Žatec, Louny a Postoloprty, poslanec Michal Kučera, v zastoupení svého zmocněnce, a senátorka Zdeňka Hamousová v úterý 26. ledna. Předsedou Spolku za dostavbu komunikace D7 bylo zvoleno město Louny, zastoupené starostou města Radovanem Šabatou, místopředsedou se pak stalo město Žatec v zastoupení starostky Zdeňky Hamousové. „Přijetím stanov spolku a učiněním nezbytných kroků byl spolek založen. V současné době se připravují podklady k zápisu do spolkového rejstříku u krajského soudu, aby mohlo dojít k jeho vzniku,“ uvedl lounský starosta R. Šabata. V následujících dnech mají začít fungovat také internetové stránky www.spolekD7.cz, na nichž budou zveřejněny podrobnosti, včetně přihlášky do spolku.
Jedná se o významný krok proto, aby se spojil celý region severozápadních a středních Čech a společným úsilím vyvinul tlak na všechny státní orgány tak, aby byly naplněny mnohaleté sliby, které byly ohledně této komunikace neustále veřejnosti předkládány,“ shodují se členové spolku. Termín konečné dostavby byl několikrát posunut, v současnosti je to rok 2023 a zakladatelé spolku věří, že je tento termín konečný.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: