Mezinárodní dobrovolníci na dětském táboře

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Kadaň, Lubenec – Dětské letní tábory pořádané Mateřským centrem Radka v Kadani a Lubenci se ve spolupráci s organizací Inex – SDA od tohoto týdne až do 29. srpna stanou součástí mezinárodního dobrovolnického projektu. Dobrovolníci ze zahraničí umožní dětem zažít mezikulturní prostředí a na Regionálním setkání v Kadani představí své země a téma dobrovolnictví také širší veřejnosti.

 

Pět dobrovolníků z různých zemí přijelo do ČR, aby dětem na táborech s tématy cesty kolem světa přivezli kousek ze své země. Dobrovolníci se zúčastní příměstského tábora v Kadani v termínu 17. až 21. srpna a stanového tábora Třešňovka v Lubenci 22. až 29. srpna. Program obou táborů je vytvořen tak, aby děti zábavnou formou seznámil se zeměmi, ze kterých dobrovolníci pochází. Tento rok se tak seznámí například s Itálií, Ruskem nebo Libanonem.
Dobrovolníci budou pomáhat organizátorům s každodenním chodem táborů, a zároveň obohatí program o vlastní aktivity a hry. Táborníci budou mít i možnost procvičit si s dobrovolníky znalosti cizích jazyků.
Ve čtvrtek 20. srpna se za účasti zahraničních dobrovolníků koná Regionální setkání Kadaň pořádané Inex – SDA. Pro účastníky z řad široké veřejnosti a jsou připraveny aktivity týkající se tématu dobrovolnictví a globální společnosti. Součástí setkání je vernisáž výstavy fotografií Dobrovolnictví v ČR a raut, připravený zahraničními dobrovolníky.
V pátek 21. srpna pak Mateřské centrum Radka v Kadani pořádá setkání rodičů dětí příměstského tábora. Ti se budou moci přijít seznámit s dobrovolníky a zúčastnit se společných aktivit.
Radka o.s. (zkratka pro Rodiče a děti Kadaně) jako místní nezisková organizace poskytuje v regionu péči v oblasti volného času, vzdělávání, sociálních služeb a dobrovolnictví. Mateřské centrum Radka, jako jedno z pěti center organizace, nabízí celou škálu služeb rodičům s dětmi. Jsou to například kroužky pro děti, hlídání dětí, programy pro rodiny nebo dětské tábory. Centrum má ročně přes sto členů a je držitelem certifikátu Společnost přátelská rodině.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: