Ministr zamítl odvolání odpůrců úložiště: Průzkumy mohou začít už za rok, ale lidé se nevzdávají

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Lubenec, Blatno – Ministr životního prostředí zamítl odvolání odpůrců úložiště proti povolení průzkumů. Hledači úložiště chtějí v okolí Blatna a Lubence začít s průzkumy příští rok na jaře. Lidé na Podbořansku se se nevzdávají a chtějí protestovat i dál.

 

„Rozhodnutí ministerstva je sice konečné a nelze se proti němu odvolat, ale již z toho, že se se spoustou námitek námi podaných ministr Richard Brabec nejen nevypořádal, ale je evidentně ignoroval, je vidět politickou snahu dojít svého za každou cenu. Nevím, jestli si je pan ministr vědom, že následné žaloby díky tomu může prohrát. Nebo že by byla snaha se raději nevrtat ve zbytečném rozhazování peněz za průzkumy, které již proběhly? Na začátku jsme jen tušili a dnes ze všech stran kouká, že vlastně vůbec nejde o bezpečnost případně nějakou hospodárnost řešení, ale jen a pouze o peníze a politické kariéry. A musím se dnes smát úšklebkům bývalého starosty pana Peterky z Lubence nebo starosty Pavla Beneše z Blatna, když jsme jim na počátku říkali, že na názor obcí nikdo brát zřetel nebude,“ říká jeden z odpůrců úložiště Richard Kanta z Lubence.
Podle něj je zastupitelstvo obce je vázáno referendem a tak reagovat musí. „S právníkem jsme se dohodli, že podáme žalobu na vydané rozhodnutí a požádáme soud o předběžné opatření a tím pozastavení možnosti průzkumů v naší lokalitě. Dle jeho názoru máme pro již zmíněné nevypořádání se s několika našimi námitkami vcelku velkou šanci uspět. Pokud se povede, je nám jasné, že to neznamená konečné vítězství, ale snažíme se i mezi politiky. Momentálně usilujeme o prostor pro toto téma v poslanecké sněmovně,“ dodal Kanta.

 

Více informací najdete v tištěném vydání týdeníku Region Podbořanska

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: