Mírový běh vedl přes Podbořany

před jedním rokem  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

mirovy-beh-nahled Podbořany – Peace Run – Mírový běh, nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa, hostily uplynulý týden Louny, Žatec a Podbořany. Ve středu odpoledne Peace Run, jehož posláním je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění a současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších přesvědčení a kultur, dorazil do Slavětína, Loun, Března a v podvečer do Žatce. Ve čtvrtek 23. června v 9 hodin Mírový běh pokračoval od ZŠ P. Bezruče v Žatci po silnici č. 27 na Podbořany. Cestou běžci mávali kolemjdoucím lidem i řidičům projíždějících aut, všichni jim odpovídali stejným vstřícným gestem.

 

Do mezinárodního týmu běžců s hořící pochodní míru se zapojil i náš domácí sportovec Jiří Hess z Podbořan, který spolu s dalšími třemi Čechy a jedním Srbem běžel úsek z Žatce do Radíčevsi a pak např. i s Moldavanem z Podbořan do Lužce. „Jsem rád, že zrovna v den svých 32. narozenin jsem podpořil dobrou věc,“ řekl Jirka.
Na kraji města u Billy a hlavně pak na Masarykově náměstí v Podbořanech už na běžce čekaly děti ze školek a škol města spolu se svými učiteli a učitelkami, knihovnice z městské knihovny, která se na organizaci akce podílela, a samozřejmě starosta města Radek Reindl.
Společně pak zpívali i zatančili, udělali kolem náměstí obrovský kruh a předávali si pochodeň z ruky do ruky, na chvíli pak všichni ztichli a se zavřenýma očima si dopřáli vnitřní mír.
„S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro ostatní. Přidáte se tak k mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987. To je téměř třicet let, mnohem víc, než jste na světě, a i vy jste ode dneška členy našeho velkého týmu!“ kladl na srdce všem dětem na náměstí vedoucí českého týmu Peace Run. Za bouřlivého potlesku nakonec předal zástupcům škol, školek i vedení města Děkovné listy „za vyjádření dobré vůle a vlastní úsilí o rozvoj míru a harmonie ve světě“.
„To my vám děkujeme, že tak náročným způsobem usilujete o mír, který je nyní víc než potřeba!“ děkoval běžcům starosta Radek Reindl, jenž také symbolicky uběhl několik metrů s mírovou pochodní. A co si pod pojmem mír představují naše děti? „Klid, konec války, láska, modré nebe…“ tato slova zněla z úst dětí v Podbořanech. A jistě i mnoha dalších ve Žluticích, Toužimi, Bečově, Kynšperku nad Ohří a dál v Německu, kam mírový běh pokračoval.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: