Místopředseda vlády besedoval v Křížově vile

před dvanácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

belobradek-nahled Žatec – Vzácnou návštěvu přivítalo v pondělí 19. září město chmele a piva. Zavítal do něj Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a předseda KDU-ČSL. Čekal ho výklad o historii chmelařství, návštěva rad-nice a beseda s lidmi v Křížově vile.

 

Pavel Bělobrádek navštívil minulé pondělí v odpoledních hodinách Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, oddělení chmele v Žatci. Vladimír Barborka, vedoucí oddělení, ho seznámil s historií chmelařství v Žatci a důležitostí certifikace chmele, která je nerozlučně spjata s dobrým jménem českého chmele po celém světě. Poté byl místopředseda vlády přijat u starostky města Zdeňky Hamousové, která ho krátce seznámila se záměrem města – podání žádosti do UNESCO a posléze mu představila město i z ptačí perspektivy – z ochozu radniční věže.
V pozdních odpoledních hodinách se Pavel Bělobrádek sešel s občany města na krátké besedě, která se uskutečnila v Křížově vile v Zeyerově ulici. Účastníci setkání se místopředsedy vlády ptali jak na ryze odborné problémy financování vědy a výzkumu, tak i na mezinárodní otázky jako jsou uprchlická krize, nebo postavení České republiky v Evropské unii.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: