Na exekucích dluží deset tisíc lidí tři miliardy. V okrese čelí exekuci čtrnáct procent obyvatel nad patnáct let, nařízeno je 53 tisící exekucí

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Okres Louny – Více než tři miliardy. To je částka, kterou dluží obyvatelé okresu Louny na exekucích. Dluh má deset tisíc lidí, což je bezmála čtrnáct procent obyvatel okresu ve věku nad patnáct let. Počet nařízených exekucí je neuvěřitelných 53 425. Průměrně tak lidé vystaveni exekuci dluží šedesát tisíc korun. Dostat se do exekuce bohužel není zas tak těžké, stačí pár nezaplacených splátek či pravidelných poplatků a exekuce je na světě. „Před rokem jsem neměl dost finančních prostředků, aby mi z účtu odcházely platby na zdravotní pojišťovnu. Upomínkám jsem nevěnoval moc velkou pozornost, peníze jsem beztak navíc neměl. No a rok se s rokem sešel a jednoho dne mi následující den po přijaté platně na můj účet nešlo platit kartou pro nedostatečný zůstatek, ten byl nula,“ podělil se o své zkušenosti Radek z Loun. Pojišťovna celý jeho dluh zadala exekutorovi, který zastavil účet do doby, než na něm byla potřebná částka na splátku dluhu plus výdaje na exekutora. „Ze dne na den jsem neměl ani korunu, z účtu neodcházely pravidelné platby, takže se mi navyšovaly další nedoplatky,“ dodal Radek, který dlužil „pouhých“ 27 tisíc.

Největší problém z měst okresu je v Postoloprtech, ten patří mezi špičku i v celé republice. S exekucí ve městě bojuje zhruba tisíc lidí, kteří dluží sice 177 milionů, ale starosti tam má každý čtvrtý člověk nad patnáct let (25 procent). V Lounech je naopak číslo v rámci okresu nejnižší, „jen“ 12,6 procenta. Exekuci má nařízeno 1 958 lidí nad patnáct let, kteří celkem dluží 529 milionů korun na jedenácti tisících exekucí. V Žatci své dluhy nestíhá nebo nemůže řešit skoro dva a půl tisíce lidí, kteří dohromady dluží 1,1 miliardy korun. Jedná se o 14,9 procenta obyvatelstva Žatce, průměrně na jednoho dlužníka připadá 87 tisíc. Sto osmdesát sedm milionů dluží lidé v Podbořanech (14,6 procenta).

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: