Na letním cvičišti radnice plánuje dopravní hřiště

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Louny – Prostor po nafukovací hale na lounském letním cvičišti se snad dočká využití. Radnice si pohrává s myšlenkou zřídit tam dětské dopravní hřiště. „Nejdříve musíme požádat odborníka, který se dopravními hřišti zabývá, aby posoudil prostorové možnosti. Po té, bude následovat zpracování návrhu dopravního řešení. Nepočítá se s velkými stavebními úpravami, ale s využitím současného povrchu, doplněného o vodorovné dopravní značení a přenosné dopravní značky,“ uvedla k záměru radnice Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice. „Zvláště menší školy by mohly této možnosti využít. Nemusely by s dětmi dojíždět do sousedního Žatce či Mostu,“ míní lounský místostarosta Jan Čermák.

 

Radnice nyní musí zajistit zázemí, kde se budou ukládat kola, koloběžky, přilby apod. Neplánuje tam ale výuku dopravní výchovy učitelem autoškoly, ale předpokládá se, že každá škola si dopravní výchovu zajistí. „Organizačně bude záležet i na Správě sportovních zařízení, která má areál letního cvičiště v pronájmu. Dopravní výchova je již součástí školních osnov a předpokládáme, že se jí na každé škole stanovený počet hodin věnují,“ dodala B. Sunkovská s tím, že velkým příkladem je Základní škola a Mateřská škola Kpt. Otakara Jaroše Louny. Její žáci zvítězili v letošním krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů v obou kategoriích a vyhráli i soutěže v jednotlivcích. Záměrem radnice není z prostoru udělat uzavřené místo.
„Bude snaha umožnit všem, kdo má o dopravní výchovu nejmladších účastníku silničního provozu zájem, ověřit si v bezpečných prostorách znalosti ze základních pravidel provozu na pozemních komunikacích. Věříme, že tuto možnost budou rádi využívat i rodiče s dětmi,“ uzavřela vedoucí odboru.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: