Na Podbořansku lidé darovali téměř 32 tisíc korun

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec, Podbořany – Přes tři sta tisíc korun – to je místní výsledek Tříkrálové sbírky, kterou organizuje Charita Česká republika. V místech, kde nemá Charita pokrytí prostřednictvím svých zařízení nebo svých místních organizací, pomáhají se sbírkou farnosti – tak jako liběšická nebo podbořanská.

 

„V letošním roce jsme pro Charitu vybrali celkem 302 269 Kč. Vybírali jsme na 80 místech, včetně Žatce, Loun a Postoloprt. V Žatci vybírala také Oblastní Charita Žatec a v Lounech Oblastní Charita Most. Veškeré prostředky pocházejí ze zapečetěných pokladniček, které se po úředním rozpečetění a sečtení odesílají na celorepublikový účet Tříkrálové sbírky. Charita pak během roku z těchto peněz podporuje také nejrůznější regionální projekty. Takže víme, že v našem regionu sbírka určitě pomůže konkrétním postiženým, kteří potřebují konkrétní kompenzační pomůcky, pomůže lidem v těžké životní situaci, pomůže dětem ze sociálně slabých rodin, které dostanou například školní potřeby nebo obědy ve škole, ale pomůže i různým lidem při nenadálých pohromách, které se během roku vyskytnou,“ říká otec Vilém Marek Štěpán z farnosti Liběšice. Takto například již v minulosti pomohla několikrát sbírka v případě rodin, kterým vyhořel dům, nebo byly postiženy bleskovými povodněmi.
„Tato sbírka není určena na pomoc uprchlíkům, pomáhá našim lidem a jsme moc rádi, že se na tomto úžasném díle Charity můžeme podílet. Zároveň děkujeme všem, kteří při sbírce jakkoli pomohli. Je to krásný důkaz, že i v našem kraji je mnoho lidí, kteří mají srdce na dlani a jsou ochotni pomoci potřebným. A poděkovat musím také všem koledníkům, zvláště dětem, které každoročně přinášejí v chladném počasí mnoho obětí během celé sbírky,“ dodal otec Vilém.
V rámci Tříkrálové sbírky na Podbořansku bylo zapečetěno deset kasiček, skupinek bylo tedy deset. Vybíralo se v Kryrech, Nepomyšli, Brodech, Blšanech.
„Celkem se vykoledovalo 31 991 korun.  Peníze odesíláme celé na účet Tříkrálové sbírky, část sbírky půjde na celostátní projekt, jako jsou zdravotní péče v zahraničí, školy v chudých zemích, humanitární péče. Také na tělesně postižené. Část peněz nám zašlou zpět na náš projekt, tento rok chceme nakoupit vybavení – klouzačky, pískoviště, hračky na faru, kterou navštěvují děti i rodiny,“ přiblížila výsledek sbírky na Podbořansku pastorační asistentka v Podbořanech Vlasta Bartakovicsová.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: