Na travnatém pažitu se prohánělo téměř 160 dětí

před třemi měsíci  |  Sport | Zprávy |   0 komentářů

Dobroměřice (red. kráceno) Další náborová akce v ústeckém Krajském fotbalovém svazu v rámci projektu Můj první gól se uskutečnila v pátek 19. května na útulném fotbalovém stadionku v Dobroměřicích. Klub s poměrně dlouholetou tradicí byl založen v roce 1926. Od konce 90. let minulého století začal hrát krajské soutěže, v nichž se drží doposud a v letošním roce usiluje jeho tým dospělých o historický po-stup do krajského přeboru. Ovšem v klubu se nevěnují jenom prvnímu týmu dospělých a velmi dobře si uvědomují, že bez výchovy fotbalového potěru by to do budoucna dobře fungovat nemohlo. A tak klub na periferii Loun má kromě dospělých i starší a mladší žáky v krajském přeboru, starší a mladší přípravku v okresních soutěžích. Nejmladší minipřípravka hraje satelitní turnaje.

 

Šéftrenér mládeže Aleš Havelka ve spolupráci s bratry Vernerovými a Jiřím Krupkou připravili pro více než půldruhou stovku dětí z Loun, Lenešic a také Dobroměřic celkem třináct stanovišť, kde si malí sportovci mohli vyzkoušet různé dovednosti s míčem i pohybové schopnosti.
Přišla je také povzbudit a na závěr dekorovat starostka obce Iva Sihlovcová. Fotbalové osobnosti zastupoval jeden z nejzkušenějších prvoligových rozhodčích Radek Příhoda, který v tomto klubu kdysi také hrával a pomáhal s výchovou malých fotbalistů.
Na závěr náborové akce „prošpikované“ různými sportovními disciplínami byly děti odměněny grassroots trenérem mládeže Ústeckého KFS Janem Štefkem dárky a na krk dostaly také opravdovou medaili.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: