Nadace přidělila granty spolkům: Díky nim opraví sochu, boží muka i křížek

před jedenácti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko – Dobrá zpráva přišla v těchto dnech pro dobrovolnické spolky z Podbořanska. Nadace Občanského fóra vyhlásila a rozdělila granty na opravy památek – z regionu Podbořanska jsou tři úspěšné žádosti. Spolek Přátelé Soběchleb dostal na opravu sochy Jana Nepomuckého dvacet tisíc korun a okrašlovací spolek Budíček dvacet tisíc korun na opravu božích muk u Valova a deset tisíc na opravu křížku u Vrbičky.

 

Nadace Občanského fóra v rámci programu Opomíjené památky pravidelně financuje jejich opravy. I díky tomuto finančnímu příspěvku například okrašlovací spolek Budíček minulý rok opravil historický velký náhrobek u vrouteckého kostela sv. Jana Křtitele.
„Je to skvělá zpráva, a hodně nám to pomůže s dokončením obnovy sochy sv. Jana Nepomuckého, která poputuje do restaurátorské dílny,“ komentovala dobrou zprávu Dáša Břehovská z Přátel Soběchleb.
Oba schválené granty pro Budíček tvoří třetinu potřebných nákladů na opravu božích muk a křížku. Jejich stav je dost špatný. Červený pískovec, z něhož jsou vytesána boží muka u Valova, je už značně zvětralý. Odborník označil jejich stav za téměř havarijní.
„Je to velká pomoc, nicméně musíme hledat další peníze, a když se finance sejdou, oprava by proběhla v roce 2017. Pokud někomu na těchto památkách záleží, může na ně přispět na účet spolku 2500383019 /2010. Děkujeme!“ vzkázal předseda okrašlovacího spolku Budíček David Šebesta.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: