Náruč květin a dort. Vojta poděkoval hodným lidem

před pěti měsíci  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořany (až) Příběh tříletého Vojtíka Solčanského z Podbořan i díky vám, milí čtenáři, pokračuje. V závěru března studenti podbořanského gymnázia a střední odborné školy uspořádali pro chlapečka, který se musí potýkat s těžkou nemocí, charitativní koncert. Pro dobrou věc hráli divadlo, recitovali, pozvali také hosty – vystoupili bubeníci z Buškovic, Modrá kost z Lubence, hudebník Josef Bašta. Díky nim a spoustě dalších obětavých lidí se pro rodinu Vojtíška vybralo 91 560 korun!

 

„Dozvěděla jsem se o koncertu pro Vojtíška od vnuka Tomáška Sýkory z gymnázia. Vytiskla jsem pár pozvánek a vyvěsila na nástěnku v Domě s pečovatelskou službou v Podbořanech. Klienti – babičky a dědové – okamžitě začali přinášet finanční obnosy, a tak jsem musela zřídit pokladničku. Spolu s dopisem pro Vojtíka byl předán náš finanční dárek. V dopise jsem požádala Vojtu, aby nám zamával, až půjde s rodiči kolem. Včera nám přišel s oběma rodiči zamávat s obrovskou kyticí a obrovskou roládou. Byli jsme všichni nesmírně dojati tímto poděkováním,“ sdělila nám pár dní po koncertu pokračování tohoto příběhu vedoucí Pečovatelské služby Ivana Sýkorová. Klientům pak ihned vyřídila od Vojtíška pozdrav a předala květiny a i na roládě si všichni pochutnali.
„Byli bychom moc rádi, kdyby se o příběhu Vojtíka dozvědělo co nejvíce lidí, a třeba ke krásné částce ještě přibudou další korunky. Pak ke zlepšení jeho zdravotního stavu bude cesta méně svízelná,“ přeje si Ivana Sýkorová.
Vojtíšek onemocněl v necelých dvou letech, diagnóza zněla herpetická meningoencefalitida. Třicet dní v nemocnici chlapeček bojoval o život, následně byl dlouho na přístrojích. Předtím rád jezdil na motorce, miloval pohádky, byl samostatný, po návratu z nemocnice byl znovu miminkem. Rodiče s ním několikrát denně sami rehabilitují, cvičí poctivě Vojtovou metodou a úspěchy se dostavují, každý nový pohyb a každý i jen náznak úsměvu je pro ně velkým zázrakem. A hlavně je vede víra v to, že se jejich chlapeček znovu postaví na nohy.
Pokud byste chtěli Vojtíška Solčanského podpořit jakoukoli částkou, můžete tak učinit prostřednictvím bankovního účtu: 187 141 523/0600. Děkujeme.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: