Natáčel se videoklip

před týdnem  |  Zprávy |   0 komentářů

zus-dsc-0260-nahledLouny – Na konci roku 2016 vydala Základní umělecká škola Louny zpěvník „K čemu slunce, když není den?“, který obsahuje notopis písní, zhudebněných Danielem Dobiášem, a jehož texty napsaly děti v terezínském ghettu za druhé světové války. Název zpěvníku je vypůjčen z názvu jedné z písní a vyjadřuje hlavní myšlenku, kterou lze těžkou dobu, ve které texty vznikaly, charakterizovat. Součástí zpěvníku je CD, kde jsou písně nahrány žáky a učiteli ZUŠ Louny, ale také významnými osobnostmi české kultury.

 

V letošním roce projekt pokračuje. V ZUŠ Louny se nyní připravuje program pro ZŠ, který proběhne v divadle v říjnu 2017, nahrává se videoklip písně „Olze“ a pracuje se na scénáři dokumentárního filmu o celém projektu.
Učitelky ZUŠ Louny -Lenka Pihrtová spolu s Oksanou Kaplanovou a Lenkou Havlištovou připravily se svými žáky scénář videoklipu „Olze“, kterou zpívá Agáta Bitnerová. V básni Olze je vyzpívána touha po dalekých krajích, po svobodě. Autorka písně Alena Synková byla do Terezína deportována dva dny před Štědrým dnem v roce 1942. Pobyt v Terezíně a válku přežila.
Projekt „K čemu slunce, když není den? II“ podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: