Návod na pletení pomlázky

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

 

Držadlo pomlázky
Nachystejte si vrbové proutky, kterých budete pomlázku plést, a to buď šest, nebo osm kusů. Vezměte si další proutek a omotejte jím připravený svazek na silnější straně a to tak, že vložíte silnější konec svazujícího proutku mezi proutky svazku, asi 3 cm od konce, 2 – 3 obtočte pod vyčnívajícím koncem svazku, a pak pevně ovinujte vzhůru.
Tenký konec zapleťte mezi proutky svazku. Držadlo je potřeba poměrně kvalitně utahovat, neboť jeho kvalita nám usnadní další pletení a ovlivní životnost upletené pomlázky.

 

 

 

Pomlázka ze šesti proutků pletená do kulata
Proutky rozdělte tak, že máte v každé ruce po třech, vrchní proutek z levé strany provlékněte kolem středního proutku na pravé straně a vraťte na nejspodnější pozici zpět na levou stranu. Totéž udělejte s pravým horním proutkem. Nyní proutek druhý v pořadí obtočte kolem proutku pátého a vraťte mezi první a šestý proutek.
Střídavě pokračujeme z každé strany až ke konci délky proutků. Na konci svažte vrbové proutky provázkem.
Pomlázka z osmi proutků do čtyřhranu
Do každé ruky se vezměte 4 proutky. Proutek první v pořadí z levé ruky provlékněte horem mezi šestým a sedmým proutkem a spodem vraťte před čtvrtý proutek. Osmý proutek z pravé ruky horem provlékněte mezi třetí a čtvrtý proutek a spodem vraťte mezi první a pátý proutek v horní části.
Dále vezměte druhý proutek z levé ruky a horem provlékněte mezi pátým a šestým proutkem a spodem umístěte mezi první a osmý proutek. Postupujte dále střídavě z pravé a levé strany až dopletete ke konci proutků. Na konci svažte proutky provázkem.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: