Nehoda autobusu s dětmi u Panenského Týnce

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

dopravni-nehoda-autobusu-panensky-tynec-2-nahled Louny, Panenský Týnec – Krátce po osmé hodině ranní došlo na u Toužetína, zhruba na čtyřicátém kilometru silnice D7, k nehodě autobusu s dětmi. Podle hasičů havaroval autobus a dalších pět aut. V autobuse cestovalo třicet dětí a čtyři dospělí. Mluvčí ústecké krajské záchranné služby Prokop Voleník řekl, že je zraněných čtyřicet včetně 36 dětí, tedy všichni, kteří v autobusu byli. Hasiči původně informovali zhruba o polovičním počtu. „V autobusu při příjezdu hasičů na místo už nikdo nebyl,“ uvedl k nehodě mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

 

Na místo vyjelo čtrnáct posádek záchranky včetně posil ze středních Čech a Prahy. Záchranáři aktivovali tak zvanou typovou činnost. Vrtulník podle informací od záchranných složek nemohl kvůli mlze startovat. „Vyhlásili jsme mimořádnou událost s hromadným postižením zdraví. Kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout vrtulník ze základny v Ústí nad Labem,“ řekl. Mimořádná událost znamená stav, kdy počet zraněných osob výrazně převyšuje počty zdravotnických záchranářů a složek na místě nehody. Pražská záchranná služba vyslala k nehodě svůj vůz Atego, který pojme až osm lidí a poskytuje jim tepelný komfort a zázemí. Sanitky rozvážejí zraněné děti a dospělé do nemocnic v Motole, Slaném, Žatci, Kladně, Mostě a Litoměřicích. Autobus zůstal ležet na boku mimo vozovku. Silnice v místě nehody je namrzlá a v mlze.
V oblasti nehody je několik dalších nehod. Do devíti hodin, tedy včetně doby, kdy se nehoda stala, platila výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na náledí. Ta se ovšem netýkala Ústeckého kraje, kde přitom ráno upozorňovali silničáři na kluzká místa i na dálnici D8.

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: