Nehody se zvěří, lidé naštěstí zraněni nebyli

před dvěma roky  |  Zprávy |   0 komentářů

Podbořansko – Minulý týden opět dopravní policisté vyjížděli k autonehodám s lesní zvěří. Jedna z nich se odehrála v úterý pozdě večer u Vroutku. Řidiči Škody Octavia, jedoucímu po silnici I/227 ve směru na Lužec, vběhlo do jízdní dráhy divoké prase. Přestože došlo s divočákem ke střetu, zvíře z místa nehody odběhlo. Při nehodě nebyla zraněna žádná osoba.

 

Další nehodu s lesní zvěří šetřili dopravní policisté ve čtvrtek ráno rovněž na Podbořansku. Mezi Malměřicemi a Blatnem srazila řidička osobního vozidla Fiat Punto srnu. Ta zůstala zraněná ležet v příkopu. Ke zranění osob nedošlo. Obě nehody jsou v šetření dopravní policie.
Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní dobu, nejčastěji však za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění světlomety vozidla, kdy je zvíře dokonale zmateno a zůstává strnule stát na vozovce. U vysoké zvěře bychom měli být pozorní zejména v období páření, tedy v říjnu až v prosinci.
Prevencí vzniku těchto nehod je především snížení rychlosti jízdy v místech, kde je možný výskyt zvěře, zraková kontrola obou stran silnice a soustředění se na možnost, že se zvíře náhle objeví. Jakmile zjistíme jeho pohyb před sebou, měli bychom okamžitě zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se pohybují většinou ve skupinách, takže je pravděpodobné, že zahlédnuté zvíře nebude samo.
Pokud již k nehodě se zvířetem došlo, je zapotřebí učinit opatření jako při kterékoliv jiné dopravní nehodě. Rozsvítit výstražná světla, umístit na silnici trojúhelník a jedná-li se o střet zejména s velkým zvířetem, přivolat policii. Nesnažte se poraněné zvíře odklízet ze silnice sami, může vám způsobit zranění. Srážka se zvěří se podle zákona musí nahlásit zástupci místně příslušného mysliveckého sdružení, který by měl zraněné zvíře zajistit či provést likvidaci uhynulého kusu. V případě nahlášení takovéhoto střetu policii se o tento úkon postarají sami policisté.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: