Nejdřív žluté napomenutí, až pak červená parkovačka

před jedním rokem  |  Zprávy |   0 komentářů

Žatec – Fotbalové rozhodčí budou v brzké době připomínat žatečtí strážníci. Vypůjčí si od nich systém udílení napomenutí prostřednictvím žlutých a červených karet. Uplatnit ho chtějí nově na řidiče, kteří špatně parkují svá auta.

 

Městská policie se k tomuto kroku rozhodla v souvislosti s problematickým parkováním, zejména v nočních hodinách, na některých žateckých sídlištích. Místo klasických parkovaček, tedy výzvy pro nepřítomného řidiče k dostavení se na policejní služebnu k projednání přestupku, budou strážníci umísťovat za stěrače špatně parkujících vozidel žluté karty. „Jde o obdobu klasické parkovačky, s tím rozdílem, že půjde jen o upozornění řidiče na skutečnost, že své vozidlo zaparkoval v rozporu s platnou legislativou. Řidič se nebude muset dostavit na městskou policii k projednání,“ vysvětluje nový systém ředitel městské policie Miroslav Solar. Jak už sama barva karty napovídá, jde o preventivní upozornění na nesprávný postup.
V případě, že by občan své vozidlo zaparkoval v rozporu s platnými předpisy opakovaně, následovala by, stejně jako ve fotbale, karta červená. Tou by byla klasická parkovačka, která má v Žatci červenou barvu. „Městská policie si od tohoto kroku slibuje lepší spolupráci a komunikaci s občany města a věří, že žluté karty přispějí k tomu, aby občané svá vozidla parkovali v rámci možností tak, jak mají a nepřidělávali problémy svým spoluobčanům ani sobě samým,“ doufá ředitel Solar, který sám je bývalý dlouholetý fotbalista a trenér mužstva Postoloprt. Dodává, že strážníci takto budou řešit jen drobná provinění. „V případě, že vozidlo bude zaparkováno tak, že bude tvořit překážku v provozu nebo bude ohrožovat bezpečnost či plynulost provozu, bude řešení samozřejmě radikálnější,“ řekl Solar.

 

 

Sdílet: Facebook

Tisknout článek

0/5 bodů (0 hlasování)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Potvrďte, že nejste robot: